Izstāde „Rīgas skolas Latvijas simtgadē”

2018.gada 14.maijā plkst.15.00 Bērnu un jauniešu centrā „Rīgas Skolēnu pils”, Rīgas Skolu muzejā apmeklētājiem durvis vērs jauna izstāde – „Rīgas skolas Latvijas simtgadē”. Tā būs apskatāma līdz rudenim. Izstādes mērķis – sniegt apkopojošu priekšstatu par Rīgas vispārējās izglītības iestādēm šodien, pirms 50 gadiem un pirms 100 gadiem. Dažādi vēsturiskie periodi, dažādas varas un ideoloģijas ir ietekmējušas gan skolu ikdienas dzīvi, gan svinamos svētkus, gan domāšanu. Vairāku mēnešu muzeja darbinieku intensīvs darbs meklējot, pētot un vācot skolu vēstures kripatas gan pašu muzeja un Valsts arhīvu krājumos, gan atsaucīgo skolu atsūtītajos un sociālajos tīklos atrastos materiālos, noslēdzies kā izstādes pirmais posms.

Apmeklētājiem būs iespēja kopainā ieraudzīt visas 114 šobrīd darbojošās Rīgas pašvaldības skolas, sameklēt tās lielajā Rīgas pilsētas kartē, ielūkoties katrai skolai veltītā nelielā aprakstā. Esam mēģinājuši ieinteresēt apmeklētāju ar Rīgas skolu sarakstiem un adresēm dažādos laika periodos, ielūkoties arhīvu hroniku un skolu sociālajos portālos ievietotos videomateriālos. Mazākiem un lielākiem interesentiem būs iespēja pārbaudīt arī savas zināšanas.

Muzeja apmeklējums ir bezmaksas, bet būsim priecīgi, ja nākot, brīdi veltīsiet, lai uzrakstītu nelielu eseju „Vēstule manai skolai”, un kopā ar pāris fotogrāfijām to atnesīsiet uz Rīgas Skolu muzeju. Tas būs Jūsu ieguldījums izstādes 2. kārtas – „Rīgas skolotājs Latvijas simtgadē” veidošanā šoruden.

 

Informāciju sagatavoja:

Jāzeps Imants Vikšers, Rīgas Skolu muzeja vadītājs Bērnu un jauniešu centrs „Rīgas Skolēnu pils”