Izstāde – konkurss “Lietu otrā dzīve”

Bērnu un jauniešu mākslas un jaunrades izstādē – konkursā LIETU OTRĀ DZĪVE, kuru organizē Mākslinieciskās jaunrades centrs “Praktiskās estētikas skola” piedalījās 43 skolas no Rīgas novada ar 215 darbiem (aptuveni 300 bērnus sagatavojuši 88 skolotāji)

Izstādes anotācija:
Mūsdienu sabiedrībā jēdzienam “krāmi un atkritumi” būtībā nevajadzētu pastāvēt, jo cilvēku radošā doma ir spējīga no nederīgām lietām radīt vērtīgus sadzīves priekšmetus, interesantus dizaina elementus un izcilus mākslas darbus, tādā veidā samazinot atkritumu daudzumu un saudzējot dabu.
Kas vienam atkritumi, citam vērtība, jo ir lietas, kuru mūžs nebeidzas brīdī, kad iepriekšējais saimnieks no tām atbrīvojas. Latvijā ik gadu tiek radītas 1200 – 1400 tonnas sadzīves atkritumu. Lielai daļai no tiem, domājot kreatīvi, var dot otru dzīvi: veci laikraksti un žurnāli, plastmasas pudeles un maisiņi, nevajadzīgas pogas, stikla pudeles un burkas… Kopumā gandrīz jebko var pārvērst par dekoratīvu elementu mājai vai dārzam.
Šobrīd, kad viena no aktuālākajām problēmām pasaulē ir globālā sasilšana, jādomā par dabas resursu taupīšanu un vides piesārņošanas mazināšanu. Turklāt aprīlis ir spodrības mēnesis, kad cenšamies sakopt apkārtni, atbrīvojoties no dažādām nevajadzīgām lietām. Tādēļ radās ideja par konkursa „Lietu otrā dzīve” organizēšanu.
Idejas izstādē ir visdažādākās. Īpaši priecē radošā pieeja plastmasas maisiņu un pudeļu izmantošanai. Kā zināms, maisiņi apkārtējā vidē saglabājas 15 gadus, daļa pat 100 un vairāk gadu. Tagad šīs nederīgās lietas ieguvušas „otro dzīvi”.
Būsim radoši! Ir vērts padomāt, pirms izmetam ko šķietami nederīgu.

Izstādes atklāšana un dalībnieku apbalvošana notika 9. aprīlī.
Rezultāti www.estets.lv
Izstāde apskatāma līdz 30. aprīlim.


Ar cieņu,

projekta autore Jana Šķerberga