Izstāde “Jānis Anmanis un draugi. Zelta aka” Rīgas Sv. Pētera baznīcā

No 13. oktobra līdz 12. novembrim Rīgas Sv. Pētera baznīcā apskatāma Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā Rīgas domes simpātiju balvas ieguvēja Jāņa Anmaņa izstāde “Jānis Anmanis un draugi. Zelta aka”.

Izstādē “Jānis Anmanis un draugi. Zelta aka” eksponēti 33 mākslinieku 140 darbi – gan Jāņa Anmaņa glezniecība, gan viņa draugu un domubiedru daiļrade.

Līdzās Jānim Anmanim izstādes dalībnieku vidū ir mākslinieki Uldis Zemzaris, Ilze Zemzare, Meldra Bula, Ingrīda Anmane, Marta Garkalne, Kaspars Bērziņš, Jānis Strupulis, Raitis Junkers, Juris Bindemanis, Inta Grapmane, Juris Ģērmanis, Andrejs Ģērmanis, Olita Gulbe, Maruta Vanaga, Anita Muzikante, Māra Kalniņa, Artūrs Ņikitins, Vladimirs Pavlovs, Uldis Čamans, Jānis Streičs, Ieva Bondare, Māra Siliņa, Jevgēņija Martinsone, Marģers Martinsons, Māris Subačs, Inese Ziemele, Aigars Truhins, Andžela Strupule Smalkā, Madara Beijere, Jeļena Obrazcova, Aivars Zandbergs un Baiba Ābelīte.

Mākslinieks Jānis Anmanis strādā dažādās tehnikās – akvarelī, pastelī un grafikā, rada arī mini skulptūras. Turklāt viņš darbojas gan miniatūrā, gan monumentālā glezniecībā. Mākslas darbu tēmas ir ļoti atšķirīgas – gan ainavas, gan klusās dabas, gan portreti un kompozīcijas. Mākslinieks ir vairāku dzejoļu un pasaku grāmatu autors, komponē arī mūziku. Jānis Anmanis regulāri piedalās grupu izstādēs un plenēros, ir sarīkotas vairāk kā 20 personālizstādes gan Latvijā, gan ārvalstīs. Mākslinieks ir daudzu prēmiju, goda diplomu un atzinību laureāts, saņēmis arī Triju Zvaigžņu ordeni (1998).

Jānis Anmanis kopā ar kinorežisoru un gleznotāju Jāni Steiču un mākslinieku Jāni Strupuli ir Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā iniciatori. Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā pasniegšanu 2015. gadā iedibināja Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāņa Anmaņa Jauno talantu atbalsta fondu. 2015. gadā galveno balvu saņēma Latvijas Universitātes profesors, mākslinieks Roberts Muzis, 2016. gadā – māksliniece Silva Linarte, bet šogad galveno balvu un Jāņa Strupuļa izgatavoto zelta medaļu saņēma mākslinieks Aldis Kļaviņš. Pavadošajās mākslas darbu skatēs, kuras top kā Rīgas domes simpātiju balva, pērn atzinību saņēma Osvalds Zvejsalnieks (2015) un Jānis Streičs (2016).

 

Papildu informācija:

Liena Bogatirēviča, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība

13.gs. valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa Sv. Pētera baznīcas pārvalde, Projektu vadītāja

Reformācijas laukums 1, Rīga, LV-1050

E-pasts: liena.bogatirevica@riga.lv

Tālrunis +371 67181943