Izdzīvošanas skola dabā – iespēja katram

Latvijas valsts mežu mērķprogrammas “Skolu jaunatnes un interešu pulciņu izglītības pasākumi un programmas” ietvaros realizēts nodibinājuma nodibinājuma TAUTAS PALĪDZĪBAS FONDS iesniegtais projekts “Bērnu un jauniešu intereses veicināšana par brīvā laika pavadīšanas iespējām dabā” (projekta nr. 22-00-S0MF10-000074). Tā rezultātā Latvijas jauniešu organizācijām un bibliotēkām jau nodoti Krisa Maknaba grāmatas “101 padoms jauniešiem. Izdzīvošanas skola dabā” eksemplāri. Grāmata „101 padoms jauniešiem. Izdzīvošanas skola dabā” ir krāsainiem un uzskatāmiem attēliem dāsni ilustrēta praktisku padomu rokasgrāmata ikvienam brīvdabas aktivitāšu cienītājam. Grāmatas autors Kriss Maknabs ir militārais vēsturnieks un arī daudzu citu grāmatu autors. Viņa sniegtie padomi ir gan pielietojami, gan kalpo kā aizraujošs izziņas avots un izmantojams interešu izglītībā un vides izglītībā.

Praktiskie, pārbaudītie un ikdienā pielietojamie padomi, sākot ar to, kā iegūt ūdeni, iekurt uguni un izveidot apmetni, kā arī padomi ārkārtas situācijām — kā apkopt brūci un sagatavot nestuves, kā orientēties pēc zvaigznēm un kā pulksteni izmantot kompasa vietā, ir  pamudinājums, lai dotos pie dabas un sāku to iepazīt un justos droši. Lasot grāmatu, pirmkārt, tiek iepazīti dabas likumi, norises un ar tiem saistītie fizikas likumi. Otrkārt, katrs uzzina par sevi: savām dabas dotajām, organiskajām spējām, par pareizu un saprātīgu uzvedību un kā rīkoties vienkāršās un arī fiziski sarežģītās situācijās.

Sabiedriskā labuma organizācijas, nodibinājuma “TAUTAS PALĪDZĪBAS FONDS” galvenais darbības akcents ir atbalsts un palīdzības sniegšana visu vecumu personām un ģimenēm, kuras nav pašvaldību un Valsts atbalsta un pabalstu lokā, arī atbalsts krīzes situācijās. Fonda vēlme ir, lai cilvēki, kuri ir materiālās vai cita veida grūtībās, varētu iespējami drīz atjaunot pilnvērtīgu dzīvi. Veicinām un atbalstam visu paaudžu piedalīšanos brīvprātīgā darbā gan sev, gan ģimenei un kopienai, gan apkaimēm un visai Latvijai vajadzīgā veidā.

Ja ir vēlēšanās saņemt grāmatu, zvaniet 27633569 Dzintra Ziemele vai piesakieties Facebook lapā @Kundziņsalas skola – Mākslu, izglītības un tehnoloģiju centrs rakstot ziņu. Vienosimies par laiku un grāmatas bezmaksas saņemšanas iespēju.

Informāciju sagatavoja

Dzintra Ziemele

TAUTAS PALĪDZĪBAS FONDS nodibinājums

Foto no personīgā arhīva