Imantā notiks fotoizstāde “Homo medialis”

No 2021. gada 8. jūnija Kultūras un atpūtas centra “Imanta” logos būs skatāma Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma fotogrāfu kursa kvalifikācijas darbu izstāde “Homo medialis”. 

Izstādē apkopoti 15 jauno fotogrāfu kvalifikācijas darbi – fotoprojekti, kas tapuši 8 mēnešu laikā. Izstādes tēma pievēršas homo medialis idejai – mūsdienās cilvēka identitāti lielā mērā konstruē mediju pieredze, piedāvājot nebijušas iespējas un vienlaikus radot jaunus izaicinājumus. Atrodoties pārmaiņu epicentrā, vizuālo mediju klātbūtne ikdienā atgādina par attēlu nozīmi izglītībā, izpētē, savstarpējā komunikācijā un ideju atspoguļojumā. Pārzinot attēlu veidošanas tehnikas, katrs izstādes dalībnieks izpētes procesa laikā ir atradis savu pieeju un vizuālo valodu izvēlētās tēmas atspoguļojumam. Fotogrāfijās parādās gan pilsētvides un lauku vides dokumentālās fiksācijas, gan personisks izziņas process par 21. gadsimta cilvēku kā indivīdu, tā ikdienas rituāliem, lomām, pašrealizāciju, bailēm un sapņiem. 

Izstādē piedalās: Aiga Kristiāna Krama, Agneta Agnija Rutkovska, Aleksa Arbuzova-Gaile, Elīna Krimberga, Ilga Ivanova, Jānis Bots, Jekaterina Rupota, Kristiāna Ezīte, Kristers Buka, Marija Rute Jēgere, Marta Terehova, Mārtiņš Augusts Celmiņš, Poļina Koroļova, Rūta Sūna un Toms Vildžūns. Audzēkņu kvalifikācijas darbu vadītāji un izstādes kuratori ir Eva Strazdiņa un Harijs Daina Liepiņš.

Rīgas Mākslas un mediju tehnikums ir izglītības iestāde, kurā jaunās personības iegūst augsti kvalificētas profesijas, tostarp, Fotogrāfa specialitāti. Mācību ietvaros jaunieši apgūst visus ar fotogrāfiju saistītos pamatprocesus, izzinot fotografēšanas tehniskos aspektus, fotogrāfiju digitālo apstrādi, scenogrāfiju, dažādu grafisko un multimediju dizainu veidošanu, jaunāko tehnoloģiju un alternatīvo paņēmienu pielietošanu fotogrāfiju izgatavošanā un citas prasmes. Tehnikums seko līdzi inovācijām, audzēkņiem nodrošinot augstvērtīgu izglītības saturu un pieeju mūsdienīgām un kvalitatīvām tehnoloģijām. 

Izstāde kultūras centra skatlogos būs eksponēta līdz 1. augustam. Tā skatāma katru dienu bez darba laika ierobežojuma, ievērojot valstī noteiktos epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Izstādi rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” sadarbībā ar Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu.