Ikgadējais stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa” noslēdzies

2023.gada 7.novembrī, Bērnu un jauniešu centrā Rīgas Skolēnu pils notika ikgadējās stāstnieku konkurss “Teci, teci, valodiņa”. Šis ir vienīgais konkurss Latvijā, kurš veicina bērna prasmi dabiski, nesamāksloti, atbilstoši žanra prasībām, pievērsties tradicionālajam stāstniecības žanram – stāstīt tautas pasaku, atbilstoši situācijai kādu no īsās prozas (anekdote, mīkla, ātrruna utt.) žanriem un dzīves atgadījumu.

Šogad konkursā piedalījās 44 dalībnieki no 11 izglītības iestādēm, vecumposmā no 1. līdz 10.klasei. Konkursa pievienotā vērtība ir dalībnieku kopīga priekšnesumu klausīšanās, kas palīdz vērtēt katram pašam savu priekšnesumu, salīdzināt, ieklausīties citos un gūt iedvesmu jauniem stāstiem.

Konkursa pirmās pakāpes ieguvēji šī gada 2.decembrī savas stāstīšanas prasmes rādīs Rīgas Latviešu biedrības namā, kad satiksies visas Latvijas labākie stāstnieki. Vēlam veiksmi Dorai Feldmanei, Laumai Margrietai Kambalai no Rīgas Skolēnu pils folkloras kopas “Kokle”, Jānim Īzakam-Mačam no Bolderājas 2.pamatskolas, Lotei Šimei, Emmai Matīsai, Gabriēlai Kalniņai, Aleksandrai Gulbei, Ernestam Eihmanim no privātās pamatskolas “Gaismas tilts 97”, Nilam Zagoskinam, Emmai Marahovai no Rīgas 34.vidusskolas, Emīlam Eglītim no Rīgas 64.vidusskolas, Anastasijai Korotajevai no Rīgas 71.vidusskolas, Arye Lermanam no Rīgas Valsts 1.ģimnāzijas, Martai Kristīnei Matīsai no F.Brīvzemnieka pamatskolas folkloras kopas “Spruksti”.

Uzstāšanās secība

Informāciju sagatavoja

Dina Liepa

Rīgas interešu izglītības metodiskā centra

Galvenā speciāliste folkloras jomā