Iespēja izvēlēties- “NĀC UN PIEDALIES”

Tuvojoties skolai arvien biežāk aktuāls kļūst jautājums, kā bērniem un jauniešiem lietderīgi pavadīt savu brīvu ārpus skolas laiku. Patiesībā atbilde uz šo jautājumu ir patiesi vienkārša- nāc un piedalies! Rīgā kopumā darbojas 13 interešu izglītības centri, 11 sporta skolas, 9 mūzikas un mākslas skolas, 9 kultūras iestāžu apvienības un 118 vispārizglītojošās skolas, kurās tiek realizētas interešu izglītības programmas, piedāvājot bērniem un jauniešiem iesaistīties mūzikas, dejas, teātra, sporta, tehniskās jaunrades, mākslas u.c. programmās, iegūstot ne tikai jaunas iemaņas, bet arī jaunus draugus un nenovērtējamu pieredzi. Arvien biežāk ne tikai Latvijas mērogā, bet arī pasaulē izskan mūsu pašu interešu izglītības kolektīvu un audzēkņu vārdi- sasniegumi deju un dziesmu konkursos, sporta un šaha turnīros vai mākslas festivālos, visas šīs aktivitātes pulcē kopā radošus, talantīgus un mērķtiecīgus bērnus un jauniešus. Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja Inga Cimiņa uzskata, ka :” interešu izglītība ir vērtība, kas ir saudzējama, saglabājama un attīstāma, jo, tajā iesaistoties, bērni un jaunieši var attīstīt kā savu emocionālo, tā intelektuālo pasauli. Nereti uzsāktais kādā pulciņā veicina tālākās profesijas izvēli. Tieši bērnu un jauniešu iesaistīšanās procesā jau no agras bērnības ir palīdzējusi saglabāt unikālo Dziesmu svētku kustību, kas iekļauta UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā”.

Jau 15. gadu pēc kārtas septembra pirmajā sestdienā, šogad – 6.septembris, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Rīgas Interešu izglītības metodisko centru un bērnu un jauniešu centru (turpmāk- BJC) „Rīgas Skolēnu pils” organizē pasākumu „Nāc un piedalies” Vērmanes dārzā, kas notiek „Jauniešu mēneša” ietvaros, lai bērnus, jauniešus un viņu vecākus iepazīstinātu ar iespējām, ko piedāvā interešu un profesionālās ievirzes izglītības iestādes Rīgas pilsētā. Pasākumā būs iespēja satikties ar pulciņu pedagogiem, piedalīties radošajās darbnīcās, kā arī vērot ielu teātru priekšnesumus un interešu izglītības kolektīvu koncertu uz Vērmanes dārza āra skatuves, kur piedalīsies visu Rīgas pilsētas rajonu un priekšpilsētu pārstāvji.

Vērmanes dārza teritorija uz vienu dienu tiks pārvērsta par veselu pilsētu- lai interesentiem būtu vieglāk orientēties plašajā piedāvājumu klāstā, iestāžu izvietojums pasākuma teritorijā tiks veidots pēc Rīgas rajonu un priekšpilsētu principa, tādējādi katrs interesents varēs vieglāk atrast to piedāvājumu, kas atrodas tuvāk mājām.

Šogad dalību pasākuma ir apstiprinājuši visi 13 interešu izglītības centri- BJC „Kurzeme”, BJC „Bolderāja”, BJC „Daugmale”, BJC „Laimīte”, BJC „Rīgas Skolēnu pils”, BJC „Zolitūde”, BJC „Altona”, BJC „Mīlgrāvis”, BJC „IK Auseklis”, Rīgas Dabaszinību skola, Rīgas Jauno tehniķu centrs, Tehniskās jaunrades nams „Annas 2” un mākslinieciskās jaunrades centrs „Praktiskās estētikas skola”, kā arī ar savu interešu izglītības programmu pasākumā iepazīstinās pamatskola „Rīdze”. Paralēli darbosies arī „Sporta saliņa”, kur pasākuma interesentus iedvesmos, pārsteigs un iepazīstinās ar savu darbību arī sporta skolas, kā arī, kā katru gadu, darbosies „Drošības saliņa”, kur pasākuma interesenti tiks iepazīstināti ar Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, kā arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbu.

Dienas gaitā apmeklētājus un dalībniekus priecēs arī pasākuma atbalstītāju sagatavotie pārsteigumi- ģimenes lielveikala „Prisma” loterija, gardie „Kubuš” dzērieni, „Dansukker” iepazīstinās ar „labo cukuru”, „Ezerkauliņi” priecēs kā mazākos, tā lielākos ēdājus, „Rasēns” dalībniekiem dos spēku turpināt dienu, „Fazer” konfektes un „Lielauces kliņģera” cukurgailīši parūpēsies par smaidu ikviena bērna sejā, „Barni” lācēni dos iespēju nokļūt laimīgajā zemē un „Sadočok” sulas iepriecinās ikvienu apmeklētāju ar veldzējošu dzērienu. Īpašs paldies „Nāc un piedalies” oficiālajam informatīvajam atbalstītājam- ģimenes portālam CALIS.LV, kas arī pasākuma dienā priecēs apmeklētājus ar dažādiem pārsteigumiem! Sagatavoties pasākumam palīdzēja arī SIA „Arturas” un portāls mammamuntetiem.lv, informējot par gaidāmo pasākumu.

Ja nevēlies palaist garām šo vērienīgo pasākumu, tad atzīmē kalendārā 6.septembri, jo apmeklējot un iepazīstoties ar interešu un profesionālās ievirzes izglītības piedāvājumiem, bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem, noteikti būs daudz vienkāršāk izvēlēties piemērotāko pulciņu, ko apmeklēt, tāpēc „Iepazīsti – Izzini – Iesaisties”!

Santa Vancāne

Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs