Ieskandinot Latvijas dzimšanas dienu, Rīgas Sv. Pētera baznīca aicina uz koncertmeditāciju “Pilsētā tapis, pilsētā jāpaliek”

Ieskandinot Latvijas 103. dzimšanas dienu, 17. novembrī plkst. 19.00 tiešsaistē no Rīgas Svētās Pētera baznīcas būs skatāma svētku koncertmeditācija Latvijai un Rīgai “In urbe, in urbe manere oportet” (“Pilsētā tapis, pilsētā jāpaliek”).

Svētku ievadkoncertā tiks atskaņots komponista Uģa Prauliņa skaņdarbs “Odi et amo”, veltīts Latvijai un Rīgas Sv. Pētera baznīcai. Muzikālo ceļojumu paspilgtinās Uģa Prauliņa stāstījums par savu saistību ar Sv. Pētera baznīcu, liekot aizdomāties par vērtībām un to pārmantojamību mūsdienās. “Mūsu tauta un valsts ir pelnījusi kopībā stiprinātu, misijas un iedvesmas pilnu vadību visos līmeņos. Kas gan vislabāk spēj vienot, ja ne dziesma un mūzika,” saka komponists.

Komponista Uģa Prauliņa 52 minūšu garā kompozīcija ir kā akadēmiskās mūzikas un rokoperas sintēze – skaņdarbu cikls korim, solo balsīm un instrumentālajam ansamblim. Tekstam izmantoti gan Bībeles un lūgšanu teksti, gan antīko, viduslaiku un renesanses dzejnieku darbi latīņu valodā. Komponists netradicionāli ietērpis garīgo mūziku, apvienojot kori, solistus un vairākus mūzikas instrumentus ar elektronikas iespējām. Dažādā stilistika savij gan senās mūzikas askēzi un renesanses motetes, gan roka elementus. Uģa Prauliņa darbs “Odi et amo” guvis starptautisku atzinību, bet 1999. gadā tas ieguvis Latvijas mūzikas ierakstu galveno balvu.

Koncertā piedalīsies Uģis Prauliņš – komponists, taustiņi, Sniedze Prauliņa – soliste, komponiste, flauta, Anti Kortelainens – vijole, Signe Šteimane – vijole, Ineta Abakuka – alts, Māra Botmane – čells, Mikus Bāliņš – perkusijas, profesionālu dziedātāju kora solistu grupa. Diriģents Pēteris Vaickovskis, telpas un video scenogrāfiju autors – Aigars Ozoliņš, koncertmeditācijas režisors – Matīss Gricmanis.

Svētku koncertmeditācija Latvijai un Rīgai “In urbe, in urbe manere oportet” būs vērojama Rīgas Sv. Pētera baznīcas Facebook profilā un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības YouTube kanālā 17. novembrī plkst. 19.00. Savukārt ieraksts būs pieejams līdz 19. novembra plkst. 24.00.

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un 13. gs. valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa Sv. Pētera baznīcas pārvalde.

Šo pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība, un tas ir daļa no Rīgā notiekošās valsts svētku kultūras programmas, ar kuru pilnā apjomā var iepazīties pašvaldības tīmekļa vietnē https://svetki.riga.lv/. Rīgā iedzīvotāji aicināti valsts svētkus pavadīt veselībai drošā veidā – ģimenes lokā savās mājās, baudot kultūru bez maksas tīmeklī, apmeklējot kultūras pasākumus “zaļajā režīmā” vai pastaigās pa pilsētu tuvinieku lokā, aplūkojot svētku noformējumu Rīgas pilsētvidē. Šogad ierasto sarkanbaltsarkano karogu pilsētas noformējumu papildina laikmetīgā māksla un gaismas instalācijas ar tautasdziesmu spēka vārdiem.