Iedzīvotājus aicina uz Lieldienu pasākumiem Rīgā

Lieldienās Rīgas iedzīvotāji un pilsētas viesi aicināti apmeklēt koncertus, sarīkojumus ģimenēm ar bērniem, Lieldienu tradicionālos pasākumus ar šūpošanos, folkloru kopu un dejotāju piedalīšanos. Pasākumi notiks dievnamos, kultūras centros, muzejos, parkos un laukumos Rīgas centrā un apkaimēs, piedāvājot apmeklētājiem svētkus kā garīgās, tā arī tautiskās noskaņās.

Lieldienu pasākumi kristīgā noskaņā sāksies 14. aprīlī ar Ekumenisko krusta ceļu, kurā skanēs Svēto Rakstu lasījumi, liecības sniegs populāri mūziķi un aktieri, bet meditācijas vadīs arhibīskapi Zbigņevs Stankevičs un Jānis Vanags, mācītājs Krists Kalniņš un citi. Pulcēšanās gājienam plkst. 11.30 pie Sv. Jēkaba katedrāles.

Lieldienu garīgo gaisotni galvaspilsētā varēs baudīt vairākos koncertos, kuri notiks Rīgas dievnamos. 14. aprīlī Rīgas Mārtiņa baznīcā muzicēs senās mūzikas ansamblis “Canto”, bet Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncertēs solisti un kamerorķestris “Sinfonia Concertate”. Lielās Piektdienas koncerts notiks Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, kurā muzicēs orķestris “Rīga” un trompetists Aivars Osītis. Orķestri šajā koncertā diriģēs īpašs viesis – spāņu komponists un diriģents Ferers  Ferāns. Savukārt sestdien, 15. aprīlī, Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā skanēs Rīgas kamerkora “Ave Sol” dziedātāju balsis kopā ar ērģelnieka Aigara Reiņa izpildītajiem skaņdarbiem. Šajā dienā koncerti notiks arī Rīgas Sv. Jāņa baznīcā, kur klausītājiem spēlēs vijolniece Lāsma Meldere-Šestakova, ērģelnieks Aigars Reinis un dziedās soliste Ieva Ezeriete. Rīgas dievnamos apmeklētāji gaidīti arī 16. un 17. aprīlī.  Svētdien Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā skanēs baroka laika mūzika, bet pirmdien klausītājiem būs iespēja apmeklēt koncertu “Vakara mūzika Otrajās lieldienās”, kas notiks Rīgas Sv. Pētera baznīcā.

Vairākos Lieldienu svētku pasākumos īpaši gaidīti bērni. Lieldienu radošās darbnīcas darbosies Rīgas Porcelāna muzejā, savukārt izšūpoties būs iespēja laukumā pie Brīvības pieminekļa un Līvu laukumā. Lieldienu tradicionālajos rituālos, krāsojot un ripinot olas, dziedot, līdzdarbojoties dažādās aktivitātēs un vērojot priekšnesumus, varēs iesaistīties Kultūras pils „Ziemeļblāzma” pasākumā, kā arī Rīgas Kultūras centrā „Imanta”. Atrakcijas bērniem, kulinārijas meistarklases pieaugušajiem kopā ar Rīgas restorānu pavāriem, konkursi, kopīga zupas vārīšana un lielās omletes tapšana, kā arī mūziķu priekšnesumi un Lieldienu tirdziņš gaidīs iedzīvotājus Mežaparkā pasākumā “Iecep sauli pankūkā”.

Lieldienu koncerti un svētkiem veltīti pasākumi notiks arī Kultūras centra “Iļģuciems” pagalmā, koncertzālē “Ave Sol”, Brīvības gatves 266 Konferenču zālē, Rīgas Jūgendstila muzejā un Kultūras centrā “Mazā ģilde”.

Ieeja Lieldienu koncertos un pasākumos ir bez maksas vai ar bezmaksas ielūgumiem. Plašāka svētku programma ar informāciju par dalībniekiem, norises laiku un vietu pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv.

 

Lieldienu pasākumus atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

 

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838.