Iedvesmojies pats, lai iedvesmotu citus

Jau augusta pirmajā nedēļā Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra darbnieki devās ikgadējā mācību un pieredzes apmaiņas seminārā. Mūsu ceļš šogad veda uz Līgatni, kur Latvijas universitātes konferenču kompleksā strādājām, trenējām sadarbības prasmes personības un komandas izaugsmes trenera Alda Zaula vadībā. Savukārt iedvesmas un pieredzes kombinācija  mūs sagaidīja Līgatnes amatu mājā, kas atrodas vienā no Līgatnes papīrfabrikas kultūrvēsturiskā centra strādnieku rindu mājām Skolaskalnā. Tajā iekārtota aušanas darbnīca, apskatāma vietējo amatnieku darbu izstāde un regulāri notiek amatnieku meistardarbnīcas. Dažādu amatu pratēji dod iespēju apmeklētājiem iepazīties ar aušanu stellēs, celaiņu aušanu (jostu aušanas vissenākais veids), karošu grebšanu, tāšu pīšanu, vilnas velšanu, leļļu šūšanu, grozu pīšanu. Arī mūs ar novada interešu izglītības programmām un neformālās izglītības iespējām un projektiem iepazīstināja amatu mājas vadītāja Areta Raudzepa. Savukārt praktisko meistardarbnīcu “Viss par un ap papīru” vadīja māksliniece Diāna Gustava. Par meistardarbnīcu Elita Kalnača saka: “Meistares vadībā bija iespēja katram izveidot trīs dažādus lietā papīra darbus, kas bija atraktīvs un interesants process. Pirmais darbs – papīrs ar augu atspiedumiem. Otrais darbs – papīrs ar plaukstas atspiedumu, kura veidošanā bija jāiesaista kolēģis. Trešais darbs – krāsains, pēc autora ieskatiem. Izveidotie darbi tika atstāti, lai izžūst. Pēc kāda laika tika atgādāti uz Rīgu, tos ieraugot, radās ideja par izstādi, par prieku sev un  varbūt iedvesmu citiem, ceļojumam uz Līgatni vai citai radošai aktivitātei”

Arī Cēsu bērnu un jauniešu centra “Spārni” direktore Dzidra Matusēviča ar komandu mūs laipni uzņēma, daloties piredzē gan par attālināto mācību procesu, gan plānoto mācību procesa turpinājumu un izaicinājumiem jaunajā mācību gadā. Prieks bija piedalīties aktīvās diskusijās un uzzināt, ka mūsu pieredze noderējusi arī Cēsu kolēģiem.

Un šī mūsu vasaras iedvesmas pilnā pieredze vainagojās šeit pat pie mums,  Elitas Kalnačas vadītajā  papīra kroņu darbnīcā un izstādē “Papīra māksla”, kuras impulss bija ideja par vasarā tapušās muzikāli radošās apvienības  vizuālā tēla kādu elementu un, protams, papīrs.  Izstādes atklāšanu ieskandinājām   2.oktobrī Skolotāju dienas noskaņās ar Dinas Liepas kokles skaņām un mūsu kopīgi dziedātām tautasdziesmām Bērnu un jauniešu centra “Laimīte” izstāžu zālē, Baltāsbaznīcas ielā 14. 

Taču galvenais secinājums un vēlējums arī Jums visiem, mīļie skolotāji un kolēģi –  lai iedvesmotu citus, jāiedvesmojas pašam! Mēs novēlam Jums atrast katram to savu iedvesmas avotu – dabā, bērnos, jauniešos, kopīgi piedzīvotās emocijās, mūsu brīnišķīgajā Latvijas ainavā un kultūrā, un arī visvienkāršākajās lietās – tasē siltas piparmētru tējas, kādā labā vārdā vai vienkārši smaidā, un varbūt mūsu  stāsts un  darbiņš iedvesmos arī Jūs! Radošu mācību gadu!

Ņemot vērā drošības pasākumus izstādi klātienē nav iespējams apskatīt. Piedāvājam virtuālu ieskatu izstādē un tās tapšanas procesā.

Informāciju sagatavoja Elita Kalnača un Inga Cimiņa