“Hedas Gableres” kaislību drāma uz Kultūras un atpūtas centra “Imanta” skatuves

12. februārī plkst. 16.00 Rīgas Kultūras un atpūtas centra “Imanta” Mazajā zālē būs iespēja noskatīties Henrika Ibsena drāmu “Heda Gablere”.

Drāmu iestudējis Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” studijteātris “Aka” Ligitas Smildziņas režijā, kas pagājušajā gadā nosvinēja 25 gadu jubileju. Studijteātra repertuārā vienmēr bijušas kvalitatīvas un mūsdienīgas dramaturģijas iestudējumi, kas mijušies ar drāmu un komēdiju. Kolektīva sastāvā darbojas sievietes un vīrieši, kuri savos trīsdesmit un četrdesmit gados nāk ar savu dzīves pieredzi, skatījumu uz pasauli, gatavi iejusties H. Ibsena lugas “Heda Gablere” tēlos.

H. Ibsena luga “Heda Gablere” sarakstīta 19. gs. beigās, un tā joprojām tēmas ziņā ir aktuāla un bieži spēlēta teātros. Luga stāsta par jaunu, skaistu sievieti, kurai, šķiet, dzīvē nekā netrūkst, taču viņa jūtas garlaikota, nelaimīga. Kāpēc? Režisore L. Smildziņa nolēma šo lugu izpētīt kopā ar saviem aktieriem, kuri pašreiz ir lugas varoņu vecumā un nokļūst līdzīgās dzīves situācijās vai ir tādas novērojuši savā ikdienā.

Lugas darbība notiek vienas diennakts laikā Hedas un Jergena mājās, satiekoties bijušajiem studiju biedriem. Pagātnes notikumi un attiecības ietekmē tēlu rīcību šodien. Skaudība, greizsirdība, kaislība, varas kāre, izdzīvošana un pašiznīcināšanās. Pagātnes notikumi, kuros ir bijuši iesaistīti visi lugas tēli, šodienas tikšanās un attiecību saasinājumi, uz sevi centrētā uzvedība provocē rīkoties ātri un nepārdomāti.

Biļetes būs pieejamas 12. februārī Kultūras un atpūtas centrā “Imanta”, tās cena ˗ 3 eiro. Apmeklējot izrādi, jāuzrāda personu apliecinošu dokumentu un Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu. Kultūras centra telpās jālieto medicīniskā sejas maska vai FFP2 respirators un ārpus skatītāju sēdvietām jāievēro 2m distance. Lūdzam uz izrādi ierasties savlaicīgi ˗ vismaz 30 minūtes pirms izrādes sākuma.

Izrādi organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” sadarbībā ar Kultūras un tautas mākslas centru “Ritums”.