Grupa DeLight un jauniešu tautas deju kolektīvs “Rits” šogad svētkos dāvina video kopprojektu “Sniedziņa dziesma”

Šī gada aktuālākais notikums – Covid-19 – pavasarī sagrieza kājām gaisā visu Latviju. Un tagad rudenī tas notika atkal. Daudzas kultūras jomas ir pilnībā apstājušās un drīkst darboties tikai attālināti. Mūziķiem šajā gadā atcelti visi plānotie pasākumi, netiek organizētas svinības, nenotiek Ziemassvētku balles. Dejotājiem vienīgā satikšanās platforma ir tiešsaistes konferenču zvani. Turpinot pielāgoties jaunajiem apstākļiem, grupa DeLight un jauniešu tautas deju kolektīvs “Rits”, nezaudējot radošumu un enerģiju radīt ko jaunu, šajā attālinātā režīma laikā sagatavojuši ziemas dāvanu – tapis kopprojekts video formātā “Sniedziņa dziesma”.

Projekta idejas autors un kurators ir jauniešu tautas deju kolektīva “Rits” vadītāja Lelde Krēsliņa. “Lauzot galvu par to, kādā formātā šogad veidot Ziemassvētkiem apsveikumu, kas nebūtu tāds pats kā citiem, vienā pirmdienas rītā mani apciemoja mūza. Otrdien jau bija skaidrs saraksts ar tiem, kuri jāuzrunā, lai savu ideju realizētu. Trešdien jau grupas DeLight puiši iespēlēja un ierakstīja melodijas demo versiju, lai ar šo materiālu tālāk varētu darboties dejotāji,” atceras Lelde. 

Video tapšana bija izaicinājums visiem projektā iesaistītajiem. Ievērojot visus tajā brīdī valstī noteiktos ierobežojumus, katra dalībnieka filmēšana bija jāorganizē atsevišķi, katram citā laikā, prasmīgi plānojot filmēšanu diennakts gaišajās stundās, kas šobrīd ir visīsākās gadā. “Paspējām pēdējā brīdī,” ar atvieglojumu atzīst Lelde, jo skaņas ieraksts un producēšana, kā arī video montāžas darbi notika jau ārkārtējās situācijas laikā.

Projekta pamatideja bija dziesmas video ieraksts ar dejotāju līdzdalību. Tā kā dejotājs ir ļoti daudzpusīgi radošs mākslinieks, Lelde uzrunāja savus dziedošos jauniešus vokāla ierakstam. Pavadījums tika pilnībā uzticēts grupai DeLight. Savukārt, horeogrāfiju radīšanā brīvprātīgi iesaistījās arī deju kolektīva jaunieši. “Vislielākais izaicinājums bija atrast flautu. Klavieres spēlē katrs mūzikas skolas absolvents, bet flauta, izrādās, ir liels retums,” saka Lelde. 

“Lai mierpilns un dvēseliski harmonisks šis laiks ikvienam! Lai spējam apstāties un atskatīties uz visu labo, kas katram no mums ir dots! Lai deja un dziesma ielīksmo cilvēku sirdis!” visiem latviešiem gan tuvu, gan tālu novēl projekta autore Lelde Krēsliņa.

PROJEKTA ĪSTENOTĀJI

Dziesma

“Sniedziņa dziesma” (Uldis Stabulnieks, Pēteris Zirnītis)

Idejas autors un projekta kurators

LELDE KRĒSLIŅA

Skaņas ieraksts un producēšana

JĀNIS KRĒSLIŅŠ

Video montāža

LELDE KRĒSLIŅA

Grupa DeLight

ARMANDS ZAGORSKIS

JĀNIS KRĒSLIŅŠ

JĀNIS RAUBIŠKO

VALDIS METLĀNS

Flauta

ELLA RENĀTE SKERANSKA

Solisti

JUSTĪNE ROSTOKA

KRIŠS JĀNIS DOMBROVSKIS

RAMONA PATRĪCIJA VĪTOLA

Jauniešu TDK “Rits”

ANNA LAUSKA

DITA DUBAVA-DUBOVSKA

ELIZABETE ĒDOLFA

GUNDA HELĒNA HORSTA

LUĪZE LUBĀNE

NIKS KOZLOVSKIS

NILS SŪNA

RAMONA PATRĪCIJA VĪTOLA

SINTIJA KALNIŅA