Gleznotāja Jura Ģērmaņa 80 gadu jubilejas izstāde “Mana pasaule”

Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” līdz 2021. gada 10. oktobrim ir apskatāma gleznotāja Jura Ģērmaņa 80 gadu jubilejas izstāde “Mana pasaule”.

J. Ģērmaņa jubilejas izstādē eksponētas viņa jaunākās gleznas, kuras tapušas 2021. un 2020. gada vasaras plenēros, kā arī spilgtākie darbi no mākslinieka privātās kolekcijas. Tāpat apskatāmi arī talantīgā gleznotāja portreti. Mākslinieks gleznojis vairāk nekā pusgadsimtu un darbu viņam ir daudz, šajā laikā gūtā pieredze rezumējas viņa darbos.

Par saviem darbiem gleznotājs saka, ka attīstījis savu ceļu divos virzienos – psiholoģiskos un reālistiskos portretos, kā arī Latvijas ainavās, kuras pētot, ar molbertu izbraukājis Latviju krustu šķērsu. Viņa ainavās apskatāma visa Latvija – Liepājas pagalmi un jahtas, Varakļānu priedes, Kandavas tilts, Daugava, ainaviski dabas objekti – dīķīši, pļavas, zilganie vītoli un krāšņi ziedoši ziedi. Mākslinieks bieži gleznojis plenērā Pārdaugavā, tāpēc izstādē apskatāmas ainavas no Mārupītes, Dzegužkalna un Nordeķu parka, kas atrodas netālu no Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems”. Mākslinieka krāsu palete ir plaša, viņš ļāvies visu gadalaiku vilinājumam. Darbos mirdz gan spilgti un mirdzoši pavasara toņi, gan sastopamas arī niansētas zemes toņu nianses ziemas un rudens ainavās.

J. Ģērmanis ir arī lielisks portretists, kurš precīzi spēj notvert portretējamā raksturu. Izstādē portretēti sastopami Jānis Streičs, Jānis Brencis, Helga Melnbārde un citi. Viens no izstādi atklājošajiem darbiem ir mākslinieka pašportrets, kurā mākslinieks ar savu pasauli vērojošo skatienu tieši lūkojās skatītājā – pārliecinoši iedrošinot raudzīties uz mākslas pasauli, kas ir Jura Ģērmaņa “Mana pasaule”.

Izstāde atvērta katru darba dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00 un ir apskatāma bez maksas. Apmeklējot Kultūras centru, jālieto mutes un deguna aizsegs, kā arī jāievēro visi noteiktie drošības pasākumi.