Ģimenes diena, RIPO AUTO 2016 un izstāde Rīgas 28.vidusskolā

Otrdien, 17.maijā Rīgas 28.vidusskolā notika Ģimenes dienai veltīts pasākums, kas bija kupli apmeklēts un interesants, jo varēja redzēt visu skolas kolektīvu labāko devumu. Pasākumā otro reizi bija arī kopīga darbu izstāde “Kokapstrāde un tekstils”, kur visi, gan paši skolēni, gan viņu ģimenes, gan arī skolas darbinieki varēja vienkopus redzēt no Ziemassvētkiem (tad bija iepriekšējā izstāde) padarīto praktiskā jomā.

Pēc apmeklētāju apbrīnas pilnajiem komentāriem par darbu daudzveidību un kvalitāti skolotāji stāstīja par darbu tapšanu. Katram bija interesanti uzzināt, ka daudzi darbi ir veco un dažviet par nevajadzīgām atzītu lietu otra un skaista dzīve, kas nav prasījusi papildus naudu. Skolotāji Vija Liepa un Arnolds Ziemelis audzina skolēnos prasmi redzēt un radoši, lietderīgi izmantot dažādus resursus, saskatīt iespējas un sasniegt mērķus.

Skolēni gatavo unikālus izstrādājumus interjera noformēšanai – diegu glezniņas, auduma tēlus uz siltināmā materiāla atlikumiem, koka ziedus un no jūras izskalota koka interesantus pasaku tēlus. Olu paliktņus daudzo rožu skaistumā reti kurš pazina.

Īpašs jaunums bija 9.klašu noslēguma darbi kokapstrādē. 9.a klase 3 grupās darbojoties no sporta zāles vecajiem, izmest paredzētajiem logu aizsargiem izgatavoja 3 masīvkoka solus, bet 9.b klases katrs skolēns no A/s Latvijas Finieris atlikumiem izgatavojis taburetes metālapstrādes darbnīcai. Vecākiem bija prieks un arī pārsteigums, ka arī šādi var papildināt skolas aprīkojumu.

Izstādē blakus dabas materiāliem un dažādām skaistām praktiskām lietām atrodas arī tehniskā jaunrade – vienlaikus arī unikāla dizaina izstrāde un azartisks sports – RIPO AUTO. Lielākais šīs izstādes objekts bija jaunā treniņu trase, ko kopīgi gatavoja 6.klases zēni un noformēja 5.klases meitenes, bet automodeļu dažādība to redzot kopumā pārsteidza katru

RIPO AUTO kustību Latvijā no Liepājas pārņēma un plašāk turpināja neformāla jauniešu grupa RIPO un skolotājs Arnolds Ziemelis (tagad Jaunrades skolas direktors un Rīgas 28.vidusskolas skolotājs). Pašlaik jau tā ir ļoti populāra dažādos novados un kļūst arvien populārāka kā ģimenes kopīgas darbības iespēja.

Bet ne tikai skolā rādīti skaistie koka darbi – tie nu jau tradicionāli bija arī izstādē BT1 Nature Expo 2016. Skatītājiem un dalībniekiem BT1 šogad atkal bija iespēja noteikt Nature Expo simpātiju, balsojot visu izstādes laiku, un noslēgumā uzzināt šī gada uzverētājus Nature Expo 2016, starp kuriem arī Rīgas 28.vidusskolas skolēnu skaistie darbi: http://www.bt1.lv/nature/?link=00100020&subid=5822

Jau 19.maijā plkst. 12.00 sāksies Rīgas 2.atklātās koka auto modeļu ātrumsacensības un dizaina konkurss RIPO AUTO – 2016 uz kurām auto dosies tieši no izstādes. Tās notiek ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta (RD IKSD) līdzfinansējumu un daudzu sadarbības partneru atbalstu balvu fondam. Vēl šodien un arī rīt no rīta var iesaistīties dalībai vai būt par līdzjutēju klātienē RIPO AUTO 2016. Starplaikos būs Latvijā gatavotu elektro velosipēdu demonstrācija un iespēja pašiem izmēģināt tos.

 

 

Skats no malas uz Rīgas 28.vidusskolu –

Dzintra Ziemele.