Atklāts Aivara Vilipsōna veidots Aleksandra Čaka piemiņas cilnis

Svinot Aleksandra Čaka 120. dzimšanas dienu, 14. oktobrī, Lāčplēša ielā 48, Rīgā tika atklāts A. Čaka piemiņas cilnis.

Ciļņa atklāšanas datums nav izvēlēts nejauši – A. Čaks dzimis 1901. gada 27. oktobrī, bet pēc vecā stila – 14. oktobrī. Savukārt nams Lāčplēša ielā 48 ir dzejnieka pēdējā dzīves vieta, kur viņš dzīvoja no 1937. līdz 1950. gadam un kurā jau vairāk kā divdesmit gadus darbojas Aleksandra Čaka muzejs.

A. Čaka piemiņas cilni, kura vadmotīvs ir dzejnieka rindas no dzejoļa “Pilsētas zēns” – “Es no torņiem un skursteņiem mācījos/ Vēl pirms miršanas debesīs kāpt”, ir veidojis mākslinieks Aivars Vilipsōns. Arī tā nav nejaušība, jo mākslinieka Vilipsōna sadarbība un draudzība ar Čaka muzeju ilgst teju divdesmit gadus. Šo gadu laikā viņam muzejā ir bijušas vairākas izstādes. Kā mākslinieks Vilipsōns strādājis pie A. Čaka muzeja veidotajām grāmatām, kā arī izdevis krāsojamo grāmatu bērniem “Reiz dzīvoja Čaks”, dodot iespēju pašiem mazākajiem iepazīties ar dzejnieku.

Piemiņas cilnis tapis ar “Borisa un Ināras Teterevu fonda” finansiālu atbalstu. A. Čaka jubilejas pasākumu ciklu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība, izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” sadarbībā ar Aleksandra Čaka muzeju, muzeju “Rīgas Jūgendstila centrs” un Aleksandra Čaka biedrību. Atbalsta Rīgas dome, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.