Flīžu apgleznošanas darbnīca “Jāņu zāles”

Gaidāmo Saulgriežu ieskaņā, šī gada 21. un 22. jūnijā Rīgas Porcelāna muzejs piedāvā keramikas flīžu apgleznošanas darbnīcu, kurā ikviens interesents varēs dekorēt neglazētu baltu keramikas flīzi, izmantojot īpašas aukstās porcelāna krāsas. Darbnīcu vadīs Rīgas Porcelāna muzeja muzejpedagoģe Astra Kaprāne un izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Maija Ņikitina.

Darbnīcas vadītājas dalībniekiem piedāvās iedvesmoties no gataviem paraugiem un vizuāliem materiāliem ar Saulgriežu tematikai atbilstošiem ziedu un augu rakstiem, simboliem vai tēliem. Dalība darbnīcā būs lieliska iespēja sagatavot dāvanas radiniekiem un draugiem, kopīgi veidot galeriju un radīt svētku noskaņu. Dalības maksa – 5.60 EUR.

Pēc auksto porcelāna krāsu izmantošanas nav nepieciešama flīžu pēcapstrāde un apdedzināšana krāsnī, tāpēc gatavu darbu būs iespēja ņemt līdzi uzreiz pēc darbnīcas. Piedāvāto krāsu palete ir plaša un koša un ļauj īstenot jebkuras radošās ieceres. Krāsas var klāt arī vairākos slāņos.

Flīžu apgleznošanas darbnīca “Jāņu zāles” Rīgas Porcelāna muzejā notiks 2018. gada 21. un 22. jūnijā no plkst. 12.00 līdz 17.00. 23. jūnijā Rīgas Porcelāna muzejs būs slēgts, savukārt, 24. jūnijā tas būs atvērts apmeklētajiem ierastajā laikā no 11.00 līdz 18.00.

Radošās darbnīcas vasaras mēnešos Rīgas Porcelāna muzejā pieejamas katru nedēļu no otrdienas līdz sestdienai. Labu laika apstākļu gadījumā radošā darbošanās piektdienās un sestdienās notiek svaigā gaisā – Konventa sētā, iepretim muzeja ieejai. Jūnijā, jūlijā un augustā muzejs piedāvā apgūt apgleznošanas tehnikas uz keramikas flīzēm, dekorējot tās ar aukstajām keramikas krāsām.