Fizikas konkursā “Fizmix Eksperiments” piedalās vairāk nekā tūkstotis 8. un 9. klašu skolēnu

Latvenergo koncerna erudīcijas konkursam „Fizmix Eksperiments” reģistrējušās 212 komandas no 170 pamatskolām. Šogad sacensība par vietu finālā un galveno balvu – ceļazīmi uz nedēļu garu vasaras nometni – notiks reģionu ietvaros. Līdz aprīļa vidum komandas patstāvīgi risinās fizikas uzdevumus un veiks eksperimentus, bet maijā katra reģiona desmit labākās komandas tiksies noslēguma spēlēs klātienē.

Šogad vissīvākā konkurence gaidāma Rīgas reģionā, Latgalē, Zemgalē un Rīgas pilsētā, kur startē lielākais dalībnieku skaits – 40, 38, 37 un 36 komandas. Savukārt nedaudz mērenāka konkurence prognozējama Vidzemes un Kurzemes reģionā, kurā startē 32 un 29 komandas. Vairāk informācija par komandām un to dalībniekiem atrodama konkursa portālā www.fizmix.lv/eksperiments/komandu-tops.

„Erudīcijas konkursā piedalās katra piektā skola, kurā ir 8. un 9. klases, un tas tikai nozīmē, ka nākotnē Latvijā gaidāma gudra jaunā paaudze. Paldies skolotājiem, kuri gan šādi pamudina skolēnus konkursa veidā padziļināti apgūt fiziku, gan kopīgi darbojas un ierāda saistošus fizikas eksperimentus!” stāsta AS „Latvenergo” galvenais izpilddirektors Āris Žīgurs.

Konkursa laikā jaunieši apgūst fiziku, meklējot atbildes dažāda veida un sarežģītības pakāpes uzdevumiem. To mērķis ir nostiprināt skolēnu pamatzināšanas, piemēram, atpazīstot enerģijas veidus un orientējoties elektriskajos slēgumos, gan demonstrējot netipiskus un praktiski veicamus uzdevumus, piemēram, nosakot akmens blīvumu, baterijas darbības ilgumu, zibens izlādes sākumpunktu vai temperatūru cepeškrāsnī, kurā salūzis temperatūras indikators.

Par erudīcijas konkursu

Fizikas erudīcijas konkurss notiek jau 22. gadu pēc kārtas. „Fizmix Eksperiments” mērķis ir saistošā veidā radīt jauniešos interesi par fiziku, parādīt, kā teorētiskās zināšanas iespējams izmantot praksē, kā arī mudināt jauniešus nākotnē izvēlēties inženiertehniskās profesijas. Līdz šim konkurss bija pazīstams ar nosaukumu „Eksperiments”, bet vēl senāk tas tika dēvēts par “Vatiņu”, “Voltiņu”, “Kam gaišāka galva?” un “Gaišākā galva”!

Konkursa atbalstītāji

Latvenergo konkursu organizē kopā ar izglītības uzņēmumu Lielvārds, Dobeles dzirnavnieks, Kārums, skolēnu un studentu karti ISIC, Sporta komplekss 333, unikālu brīvā laika pavadīšanas iespēju veidotāju Quest Lab, kinoteātri Cinamon, boulinga un izklaides centru Fantasy Park un Jauno Rīgas teātri.

 

Inga Cīrule

Erudīcijas konkursa koordinatore

Tālr.: 67242503; 20279688

E-pasts: info@eksperiments.lv

 

Ilvija Līvmane

AS „Latvenergo”

Komunikācijas projektu vadītāja

Tālr.: 67728815, 29335228

E-pasts: ilvija.livmane@latvenergo.lv