Elektronikas diena vienkopus pulcēs topošos speciālistus un nozares uzņēmumus

Inovatīvi šķidro kristālu displeji, 3D attēlveidošanas tehnoloģijas, supermodernas apgaismošanas sistēmas un bezvadu signāla pārraides sistēmas – tie ir tikai daži no neskaitāmiem produktiem, kuru ražošanā piedalās Latvijas elektronikas uzņēmumi. Izvēloties karjeru šajā nozarē, jauniešiem ir ne vien izredzes iegūt labi atalgotu darbu, bet arī pašiem izgudrot tehnoloģijas un produktus, kas kādu dienu mainīs cilvēku ikdienu.

Par Latvijas elektronikas nozares sasniegumiem un perspektīvu ikviens interesents varēs pārliecināties paša acīm, ceturtdien, 11.decembrī apmeklējot „Elektronikas dienu 2014”, kas no plkst. 10:00 līdz 17:00 norisināsies Rīgas Tehniskajā koledžā Braslas ielā 16. Latvijas labāko jauno elektroniķu apbalvošana, kurā piedalīsies ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola un Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas (LETERA) prezidents Normunds Bergs, notiks plkst. 14.30.

Elektronikas dienā piedalīsies gan profesionālo skolu audzēkņi, gan arī elektronikas interešu izglītības pulciņu dalībnieki. Notiks arī seminārs elektronikas pulciņu skolotājiem par skolēnu motivēšanu, metodiku un netradicionālu tālsakaru ierīču sacensību sagatavošanu. Ikgadējā profesionālo skolu audzēkņu konkursā «Elektroniķis 2014» jaunieši izpildīs uzdevumus, demonstrējot savas iemaņas izvēlētajā profesijā un sacenšoties par uzvaru. Tikmēr elektronikas novirziena pulciņu audzēkņi vecumā no 10 līdz 18 gadiem piedalīsies konkursā “Jaunais elektroniķis 2014”. Ieskandinot tuvojošos Ziemassvētkus, dalībniekiem divu stundu laikā būs jāsalodē vadības shēma svētku gaismas dekorācijām.

Lai uzskatāmi nodemonstrētu jauniešiem nākotnes karjeras un biznesa iespējas elektronikas nozarē, šogad Elektronikas dienās piedalīsies 12 pazīstami pašmāju uzņēmumi, kuru produkcija un speciālisti izpelnījušies atzinību tālu aiz Latvijas robežām.

Šobrīd Latvijas elektronikas uzņēmumu prestižs un tirgus daļa Eiropas Savienībā pieaug, bet lai turpinātu izaugsmi, nepieciešami eksaktajās zinātnēs ieinteresēti jaunie speciālisti, kuri vēlas radīt inovācijas un jaunas tehnoloģijas perspektīvajā nozarē. Latvijas Ekonomikas ministrijas aplēses rāda, ka 2020.gadā elektronikas nozarē pietrūks 20 tūkstoši speciālistu – tas nozīmē, ka jauniešiem, kuri tuvākajos gados izvēlēsies apgūt ar elektroniku saistītas specialitātes, būs nodrošināts ienesīgs darbs un karjeras iespējas.

“Elektronikas dienu 2014” rīko LETERA un Profesionālās izglītības kompetences centrs Rīgas Tehniskā koledža, sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, Rīgas Interešu izglītības metodisko centru, Rīgas Skolēnu pili, Ventspils Jaunrades nama un Tehniskās jaunrades nama Annas2 elektronikas pulciņiem.

Pasākums tiek īstenots ar ERAF projekta „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” atbalstu. Līgums par projekta īstenošanu Nr. L-KAP-12-0002, Projekts Nr. KAP/2.3.2.3.0/12/01/003.

Elektronikas dienas norises plāns

Inese Blaune

Projektu vadītāja

PROSPERO Sabiedriskās attiecības

Hanzas iela 16, Rīga, LV-1045

E-pasts: inese.blaune@prospero.lv

Tālr.: 67039769, 26196529