Ceļš uz Sanktpēterburgu un kino

Latvijas svētku nedēļā Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils” Filmu darbnīcas un Kinokluba skolotāja Lilita Aleksejeva devās uz Sanktpēterburgu (Krievija), lai tuvāk iepazītos ar skolas “Kinoostrov” darbību un izrunātu iespējas apmeklēt ar saviem audzēkņiem Sanktpēterburgu, lai realizētu speciālu izglītojošu programmu.

Pilsētai uz Ņevas ir ļoti bagāta vēsture, ir daudz kultūras pieminekļu, kas noteikti būtu jāredz, tāpat ir unikālas kinostudijas, kas darbojas gan pēc valsts, gan pēc privātā modeļa.

Rezultātā tika panākta vienošanās par skolēnu apmaiņas braucieniem. Turklāt pēc mūsu audzēkņu vizītes Sanktpēterburgā, divu valstu kopēja grupa, iespējams, varēs doties uz Minheni (Vācija), kur atrodas lielākā kinostudija Vācijā, un turpinās gūt zināšanas par kinematogrāfistu darbu citās valstīs. Atliek tikai uzlabot zināšanas krievu un vācu valodā, kā arī piemeklēt papildu informāciju par Sanktpēterburgas un Minhenes svarīgākajiem kultūras objektiem, kas saistīti ar kino vai varētu kādreiz noderēt filmu veidošanā.

Domājot par mūsdienu Latvijas kinomākslu, vienlaicīgi ir jādomā arī par citu zemju pieredzi šajā jomā un iespējām, kādas ir dotas katram filmas veidotājam. Tā ir ne tikai tādēļ, ka pieredzes apmaiņa bagātina ar jaunām idejām un veicina jebkādu procesu uzlabošanu, bet arī tādēļ, ka kino arvien vairāk un Latvijā jo īpaši neiztiek bez starptautiskiem kopprojektiem, kas jau apriori paredz ierastā redzesloka paplašināšanu un spēju sadarboties ar cilvēkiem, kas runā citā valodā un ir citas kultūras nesēji.

Foto: Ar skolas “Kinoostrov” vidējās grupas audzēkņiem.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils”

Filmu darbnīcas un Kinokluba interešu izglītības skolotāja

Lilita Aleksejeva

l.alekse@inbox.lv