Brīvdabas pasākums “Rūķu gājiens” un egles iedegšana Iļģuciemā

2. decembrī no plkst. 17.00 līdz plkst. 19.00 norisināsies Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” organizēts brīvdabas pasākums “Rūķu gājiens”.

Atzīmējot pirmo Adventi un Ziemassvētku gaidīšanas laiku,  Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” organizē ikgadējo brīvdabas pasākumu “Rūķu gājiens”. Pasākums norisināsies kā svinīgs gājiens no Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” pagalma uz Dzegužkalna estrādi un atpakaļ uz sākotnējo pulcēšanās vietu.

Pasākumā tiks izspēlēta pasaka par Ziemassvētku pīrādziņu buršanu, kuru pagatavošanai nepieciešamās sastāvdaļas būs jāsameklē gājiena laikā. Dalībniekus sagaidīs svētku vadītāji – Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” amatieru kolektīvu vadītāji un dalībnieki, iejūtoties dažādu pasaku tēlos un izspēlējot teatrālas etīdes. Pēc gājiena atklāšanas visi tā dalībnieki, nesot rokās gaismas lukturīšus, dosies ceļā uz netālu esošo Dzegužkalna parku, kur tos sagaidīs noslēpumainie pasaku rūķi un pasniegs galveno pīrādziņu receptes sastāvdaļu. Dzegužkalna estrādē dalībnieki tiks aicināti izspēlēt latviskus ticējumus, tradīcijas, rotaļas, dziesmas, lai latviskā gaisotnē atzīmētu gan Adventa laiku, gan gaidāmos ziemas saulgriežus. Pēc tam gājiena dalībnieki dosies atpakaļ uz Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” pagalmu, kur tiks iedegta Iļģuciema skaistākā svētku egle, un ar Rūķu saimnieces palīdzību uzburti Ziemassvētku pīrādziņi.

Dalība pasākumā bez maksas.