BJC „IK Auseklis” aicina uz konkursa „Mocīša darbnīca – 8” darbu izstādi

Bērnu un jauniešu centrā „IK Auseklis” līdz 20.martam var aplūkot bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa izstādi „Mocīša darbnīca 8”. Mūsu sadarbības partneri konkursā ir Minimotomuzejs un Māra Rupeika motoklubs. Šī gada konkursa tēma ir Skijorings.
Jau astoto reizi ar dažādām konkursa tēmām aicinām bērnus un jauniešus interesēties par motosportu, tā tehniku. Šogad konkurss „Mocīša darbnīca 8” kuplina Centra 25. gadadienai veltīto pasākumu ciklu, turpina iekļauties Minimotomuzeja 21. gada svinībās un atzīmē Skijoringa 50. gadadienu, kā arī papildina projekta Rīga 2014 skijoringa svētku mēneša kultūras aktivitātes. Konkursā piedalās 134 audzēkņu darbi, veidoti vizuāli plastiskajā mākslā un vizuālajā mākslā – grafikas žanrā. Darbos attēlotas sacensības gan pilsētā, gan laukos, mežā, uz ledus, dziļā sniegā. Skijoringu brauc ne tikai motosportisti, bērni, vecāki, bet arī suņi, kaķi, lāči, zaķi, pat eži un citas būtnes! Uz moča, aiz moča, gatavs startam, čempiona brauciens, jautras sacensības, finišs, atstātais vientuļais inventārs….vējš, ātrums un citas netveramas lietas ir attēlotas darbos un izstādes apmeklētājus uzrunā ar savām emocijām, dažādajiem materiāliem un kompozīciju risinājumiem. Izstādē jūtams īsts skijoringa sacensību gars!
Ja neesi redzējis sacensības vai braucis skijoringu, pēc izstādes apmeklēšanas ir sajūta, ka esi tajās bijis un izbaudījis aizraujošo ziemas sporta veidu!
Centrā viesojās Rīga 2014 skijoringa svētku projekta koordinators Aleksandrs Briedis un atzinīgi novērtēja konkursa dalībnieku darbus. Viņš ir arī TJN „Annas 2”pedagogs, bērnu motosporta un skijoringa iniciators, publicists, apbalvots ar trīszvaigžņu ordeņa Goda zīmi – cilvēks, kurš pamatus licis Latvijas nacionālajam ziemas tehniskajam sporta veidam.
Izstāde aplūkojama darba dienās no 10.00 līdz 19.00 un sestdienās no 10.00 līdz 16.00, Silciema ielā 3, Rīgā.

 

Aija Kalniņa

BJC “IK Auseklis” izglītības metodiķe