BJC “Daugmale” Eksotiskās deju studijas “Lala” pieredze “Ņevas krastos” Sanktpēterburgā

No 29. septembra līdz 3. oktobrim BJC “Daugmale” Eksotiskā deju studija “Lala” kopā ar savu pedagogu Tatjanu Bakšutovu  piedalījās VII Starptautiskajā horeogrāfijas mākslas festivālā “Satikšanās Ņevas krastos” Sanktpēterburgā, Krievijā. Festivāla organizatori: Sanktpēterburgas izglītības komiteja, Sanktpēterburga, Krievija, un Bērnu un jauniešu starptautiskā biedrība, profesionālais mācību centrs “Eventus” Rīga, Latvija.

Festivāla programma bija piepildīta – Eksotisko deju studija “Lala” piedalījās 4 meistarklasēs: hip hop deju, klasisko deju, krievu deju un raksturdeju meistarklasēs, kā arī sniedza divus koncertus festivāla ietvaros. Kolektīvs apmeklēja arī divas paraugstundas Krievu baleta akadēmijā – sieviešu vecākajā un vīriešu vecākajā grupā.

Starptautiskajā festivālā uzstājās dalībnieki no Baltkrievijas, Krievijas, Igaunijas un Latvijas, tādēļ festivāla organizatori sniedza iespēju apmeklēt izzinošas ekskursijas Krievu muzejā, Pēterhofā, Errmitāžā ar briljantu glabātuvi, izstaigāt miniatūro Pēterburgu 18. gadsimtā, Krievu baleta akadēmijas muzeju un pareizticīgo Pēterburgu.

Festivāla noslēgumā Eksotisko deju studijas “Lala” kolektīvs, tā audzēknes un pedagogs saņēma diplomus par dalību konkursā, T. Bakšutova pateicību par kolektīva sagatavošanu festivālam “Satikšanās Ņevas krastos” un projektam “Dejojošā ģimene”, kā arī ieguldījumu kultūras attiecībās starp Latviju, Igaunija, Krieviju un Baltkrieviju. T. Bakšutovai tika izsniegts sertifikāts par meistarības kvalifikācijas paaugstināšanu horeogrāfijas pedagogiem VII Starptautiskā horeogrāfijas mākslas festivāla  “Satikšanās Ņevas krastos” meistarklasē.

Informāciju sagatavoja: Iveta Eihe, BJC Daugmale kultūras pasākumu organizatore

Foto: BJC “Daugmale” deju studijas “Lala” vadītāja Tatjana Bakšutova