BJC “Daugmale” akrobātikas studijas “Melanž” gada noslēguma pasākums

17. decembrī Aviācijas ielā 15 BJC “Daugmale” akrobātikas studijas “Melanž” audzēkņi svinēja Ziemassvētku eglīti kopā ar vecākiem un draugiem. Pasākums bija iecerēts arī kā kolektīva viena no atskaites skatēm. Akrobātika tulkojumā no grieķu valodas nozīmē “tas, kurš staigā uz pirkstgaliem” un pēc būtības ir sporta nodarbības, kas palīdz bērnam attīstīt ķermeni, kļūt spēcīgam un veiklam.

Nodarbojoties studijā bērni saņem ne tikai fizisko slodzi, bet arī iegūst padziļinātas zināšanas par akrobātiku, kā mākslu un iepazīstas ar dažādiem blakus žanriem; attīsta radošo domāšanu, veido ķermeņa kustību kultūru kā estētisko darbību kultūras kontekstā , norūda raksturu un sasniedz nospraustos mērķus. Šodien akrobātika ir kļuvusi par vizuālu universālu mākslu, ko saprot visi un tai nepastāv valodu barjeras.

Studijas “Melanž” audzēkņi kopā ar skolotāju Irinu Levit svētku koncertam-izrādei bija izvēlējušies satriecoši skaistu gaisa vingrojumu ar lentām Jekaterinas Korzunovas izpildījumā un Veronikas Ļeščovas sniegumu vingrošanas aplī zem sporta zāles griestiem, kā arī priekšnesumus, kuros piedalījās mazie pērtiķēni, panteras/gepardi un zebras, neparasti vingrojošs Salatētis (Sofija Siņegubova), atraktīva žonglētāja (Darja Morozova) un mazie “ēģiptieši” ar saviem vingrajiem ķermeņiem uzbūvēja lielisku piramīdu. Uzveduma tēlu un personāžu darbības papildināja mūsdienīga, žanram atbilstoša, mūzika, gaumīgi un krāsaini tērpi. Studijas audzēkņu sejās uzstāšanās laikā bija vērojama liela, bet mierīga koncentrēšanās uz darāmo, prieks par notiekošo un liela pašapziņa. Pasākumā piedalījās ciemiņi – dejotājas no kolektīva “SunRise”, klauns Vigo, skolotājas Irinas pirmais audzēknis Valērijs Komisarenko neparasti lokanā ZAĻĀ Grinča tēlā. Novēlu studijas “Melanž” audzēkņiem un skolotājai Irinai Levit skaistu Ziemassvētku laiku un Laimīgu Jauno gadu, radošus panākumus, daudz jaunu ideju un meitenēm – gaisa akrobātēm – iespēju piedalīties starptautiskajās sacensībās gaisa akrobātikā.

Informāciju sagatavoja: Maruta Karaševska, Direktora vietniece sporta jomā