BJC “Bolderāja” pārtapa par laumiņu zemi

4.oktobrī Bērnu un jauniešu centrs „Bolderāja” pārtapa par brīnumiem un burvestībām bagāto Zaļā smaragda salu – Īriju Rīga- Eiropas kultūras galvaspilsēta projekta “Rīga- Eiropas krustcelēs” ietvaros, kur ikvienam interesentam bija iespēja doties virtuālā ceļojumā pa teiksmaino zemi.

Pasākums tika atklāts ar teatrālu uzvedumu „Ceļojums uz Īriju”, kurā darbojās muzikālo un deju studiju audzēkņi un kopā ar galveno varoni Laumiņu, ceļojot pa Eiropu meklēja pašu galveno elfu Leprikonu. Meklējot Leprikonu, ar brīnumglobusa palīdzību, bija iespēja nokļūt Grieķijā, Itālijā, Portugālē, Spānijā, Vācijā, Francijā, Anglijā un visbeidzot Īrijā. Ceļojumā Laumiņai palīdzēja mūsu pasākuma īpašie viesi īsti īri – īru seteru šķirnes suņi Tulamors un Remis, kuri rādīja gan cik viņi ir skaisti, gan savas brīnišķās skriešanas spējas. Par abu suņu kungu viesošanos pie mums vislielāko sajūsmu, protams, izrādīja pasākuma jaunākie apmeklētāji.

Nokļuvusi Īrijā, Laumiņa iepazinās ar jauniem draugiem īru deju studiju „Ceili Rue”. Dejotāji ne tikai rādīja skaistus īru deju priekšnesumus, bet visiem interesentiem sniedza gandrīz stundu garu īru deju meistarklasi. Aktīvākie dejotāji tika pie īpašas dāvanas – privātām nodarbībām īru deju studijā.

Bērnu un jauniešu centra telpās apmeklētāji varēja apskatīt pašu mazāko Estētikas skoliņas audzēkņu, Vizuālās un lietišķās mākslas studijas, Lego pulciņa, Floristikas pulciņa, Patchwork un Rīgas 19.vidusskolas audzēkņu tematiskās izstādes par Leprikonu un Laumiņām.

Neizpalika arī radošās darbošanās, kur ikviens interesents varēja atrast sev ko piemērotu- Elfu zīmju skolā tika apgūtas senās ķeltu zīmes, ķeltu mezgli un apdrukāti auduma maisiņi, varēja uzzināt savu ķeltu horoskopa koku un zvēru nozīmes un vērot interesantas prezentācijas par Fejām un Laumiņām, Īrijas dabu un īsfilmu „Iepazīsti Īriju”. Feju rotu darbnīcās liels vai mazs sev varēja pagatavot dažādus aksesuārus ar trejlapu āboliņa simboliku – piespraudes, rokassprādzes, cepures vai krelles.

Apmeklētāji, kuriem patīk bildēties, uztaisīja savu „selfiju” Fotostudijas stūrītī „Uztaisi Selfiju!”.

Bija padomāts arī par sportiskām aktivitātēm. Izbaudot spēli „Smaragda salas dārgumu meklētāji”, pārvarot dažādus šķēršļus un izpildot uzdevumus, bija iespēja nokļūt pie paša Leprikona un saņemt Trejlapu āboliņa zelta monētu.

Gribam izteikt lielu pateicību visiem pedagogiem par atbalstu pasākumā, kā arī mūsu īpašajiem atbalstītājiem un viesiem – Īrijas vēstniecībai Latvijā, īru deju studijai „Ceili rue” un  Latvijas medību suņu klubam.

Atklātais pasākums norisinājās projekta „Rīga – Eiropas krustcelēs” ietvaros, kurā ir iesaistīti visi Rīgas pilsētas bērnu un jauniešu centri, un ikvienam Rīgas pilsētas iedzīvotājam, kā arī viesim ir iespēja virtuāli apceļot visas Eiropas Savienības dalībvalstis.