BJC ,,Bolderāja’’ Latvijas dzimšanas dienā!

Sagaidot Latvijas dzimšanas dienu BJC ,,Bolderāja’’ pulciņu audzēkņi savu pedagogu vadībā radoši strādājot sagatavojuši vairākas brīnišķīgas izstādes , kas apskatāmas centra foajē.

Floristikas pulciņš čakli vācis dažādas dabas veltes- kastaņus, zīles, sūniņas, lapiņas, kociņus un izveidojuši iedvesmojošas kompozīcijas, kas lieliski krāšņo apmākušos pirmssvētku dieniņu.

,,Happy Birthday Latvia!’’ – dažādās krāsu tonalitātēs savos zīmējumos sauc angļu valodas pulciņa audzēkņi Jeļenas Džigarosas aicināti. Attēlos atpazīstam gan Brīvības pieminekli, gan Rīgas Pili, gan tiltus, gan Daugavgrīvas cietoksni.

Skolotāja Iveta Bērziņa vizuālās un lietišķās mākslas pulciņa dalībniekus aicinājusi palūkoties un uzmanīgi pavērot, ko katrs redz aiz loga, līdz ar to tapuši iztēli rosinoši darbi kā aicinājums ,,Aiz sava loga es redzu…’’, kā arī izveidojuši gaismas objektus ar latviešu rakstu zīmēm.

Gleznojumos uz zīda Aivas Dasmanes pulciņa audzēkņi atainojuši mežu tā daudzveidīgajā krāsu gammā, ļaujot katram skatītājam sajust savu Latvijas īpašo rudeni. Savukārt bērni no pulciņa ,,Raibie pirkstiņi’’ izgatavojuši modros meža iemītniekus- tumsas vērotājus pūcītes.

Skolotāja Irina Gorina savus vizuālās mākslas pulciņa ,,Kaleidoskops’’ audzēkņus ievedusi tālā pagātnē, kad Rīga tika celta kā pilsēta –cietoksnis. Bērni iztēlē pārcēlās uz viduslaiku Rīgu, kur skatīja seno rīdzinieku dzīvi kā viņi izskatījās, kādu amatu meistari viņi bija, kā dzīvoja Bruņinieki un kas tas ir cietoksnis. Īpaši bērniem patika stāsti par bruņiniekiem , turnīriem un viņu sirdsdāmām. Nodarbības beigās tika izveidots viduslaiku cietokšņa makets ar pili un bruņiniekiem, kurus var apskatīt mūsu foajē.

Kopīgiem spēkiem skolotājas Kristīnes Katinskas iedvesmoti lego pulciņa audzēkņi izpētījuši dažādos latvju rakstus no Lielvārdes jostas- saulīte, Austras koks, zalktis, skujiņa, kas attēloti savienojot neskaitāmus lego klucīšus .

Audzēkņi , skolotājas Irinas Smirnovas prasmīgo roku vadīti, izveidojuši sarkanbaltsarkanas kreppapīra svecītes Latvijai.

Visbeidzot 17. novembrī aizdedzām sveces un lāpas un visi pulcējāmies uz Latvijas dzimšanas dienas ieskaņas svinībām uzpostajā BJC ,,Bolderāja’’ zālē. Svētku pacilājošo sajūtu guvām gan klausoties skolotāja Ata Pelčera vadītā ģitāras pulciņa un skolotājas Kristīnes Gailes vokālās studijas ,,Vīzija’’ solistu izpildītajā M. Brauna ,,Saule, Pērkons, Daugava.’’ , gan latviešu valodas pulciņa bērnu skandētajos dzejoļos, gan skatoties brīnišķīgās Rozes Stiebras multiplikācijas filmiņas, gan vienkārši visiem esot kopā!

Vairāk: http://bjcbolderaja.lv/aktualitates/3-pasakumi/312-bjc-bolderja-latvijas-dzimanas-dien

Daudz laimes dzimšanas dienā, Latvija!