BJC “Altona” LEGO robotikas pulciņa pieredze “Robotex-2016” Tallinā

BJC “Altona” LEGO robotikas pulciņa audzēkņi  jau ceturto reizi  no 1. – 3. decembrim piedalījās lielākajās starptautiskajās  robotikas sacensībās  Ziemeļeiropā  “Robotex – 2016 “, kas norisinājās Tallinā, Igaunijā. Sacensībās  startēja   4. – 7. kl. skolēni 2 sacensību disciplīnās – jau ierastajā  “LEGO  sumo” un jaunajā  “3 kg LEGO  sumo”.

Pulciņa skolotāja Elmāra Leļa vadībā gatavošanās sacensībām norisinājās jau no  mācību gada sākuma. Apkopojot  katra audzēkņa ieguldīto darbu,  izveidojās 4 komandas, kas  bija sagatavojušas LEGO robotus, lai varētu startēt sacensībās.

Vislabāk veicās  komandai “Altonietis”, kas piedalījās “3 kg LEGO  sumo” disciplīnā un 33 robotu vidū ieguva  dalīto 11. – 16. vietu. “LEGO sumo”  disciplīnā konkurence bija milzīga –  piedalījās  240  roboti, kas bija sadalīti pa 10 robotiem 24 grupās. No katras grupas uz nākošo kārtu tika tikai 1 robots. Diemžēl mūsējiem tik labi neveicās. Taču zēni cīnījās vareni, pilnveidoja starptautisko sacensību  pieredzi, kā arī iepazinās ar jaunākiem  Igaunijas studentu   zinātniskajiem sasniegumiem.

BJC “Altona” izglītības metodiķe Dzintra Kņaze