BJC “Altona” LEGO robotikas pulciņa pieredze “Robotex-2016” Tallinā

BJC “Altona” LEGO robotikas pulciņa audzēkņi  jau ceturto reizi  no 1. – 3. decembrim piedalījās lielākajās starptautiskajās  robotikas sacensībās  Ziemeļeiropā  “Robotex – 2016 “, kas norisinājās Tallinā, Igaunijā. Sacensībās  startēja   4. – 7. kl. skolēni 2 sacensību disciplīnās – jau ierastajā  “LEGO  sumo” un jaunajā  “3 kg LEGO  sumo”.

Pulciņa skolotāja Elmāra Leļa vadībā gatavošanās sacensībām norisinājās jau no  mācību gada sākuma. Apkopojot  katra audzēkņa ieguldīto darbu,  izveidojās 4 komandas, kas  bija sagatavojušas LEGO robotus, lai varētu startēt sacensībās.

Vislabāk veicās  komandai “Altonietis” (Aleksis Kālis un  Andrejs Poikāns), kas piedalījās “3 kg LEGO  sumo” disciplīnā un 33 robotu vidū ieguva  dalīto 11. – 16. vietu. “LEGO sumo”  disciplīnā konkurence bija milzīga –  piedalījās  240  roboti, kas bija sadalīti pa 10 robotiem 24 grupās. No katras grupas uz nākošo kārtu tika tikai 1 robots. Diemžēl mūsējiem tik labi neveicās. Taču zēni cīnījās vareni, pilnveidoja starptautisko sacensību  pieredzi, kā arī iepazinās ar jaunākiem  Igaunijas studentu   zinātniskajiem sasniegumiem.

BJC “Altona” izglītības metodiķe Dzintra Kņaze