Bērnu festivāls Kalnciema kvartālā

Atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, 2014. gada 31. maijā Kalnciema kvartālā sadarbībā ar Kultūras un patstāvīgas domas portālu “Satori.lv” notiks īpaši bērniem veltīts festivāls ar plašu kultūras programmu, kurai būs izglītojošs, radošs, atraktīvs un eksperimentāls raksturs.Visas dienas garumā Kvartāla teritorijā būs novietotas audiodušas, kurās būs dzirdama JRT aktieru ierunāta dzeja, proza un bērnu sapņi, ko īpaši šim notikumam būs sagatavojuši portāls “Satori.lv” un izdevniecība “Liels un mazs”.Savukārt Kalnciema kvartāla Brūnajā mājā visas dienas garumā būs skatāms video materiāls no Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā 2013, kā arī “Satori.lv” intervijas ar bērniem.

Dienu ar bērnu čalām un dziesmām plkst. 11:00 iesildīs radošās un attīstošās studijas “Anneles pļavas” bērnu popgrupa “ASNI” no Rīgas, Imantas. Plkst. 12.00 uz brīvdabas skatuves norisināsies festivāla atklāšanas un izdevniecības “Liels un mazs” bilžu grāmatas “Ai, briesmoni, neapēd mani!” atvēršanas svētki. No plkst. 11.00 līdz 13.00 Kalnciema kvartāla Brūnajā mājā norisināsies dzejas meistardarbnīcas, kurās Zane Brūvere un Laura Elcere palīdzēs bērniem uz vietas radīt dzejoļus. Plkst. 13.00 darbu uzsāks Ūnas Laukmanes un Rūtas Briedes meistardarbnīca, kur bērni savus dzejoļus pārstrādās paši savā līdzi paņemamā Bikibukā*. Tie bērni, kuri negribēs vairs darboties ar Bikibuka sagatavošanu, varēs nodot savu dzejoli “Satori.lv” kaligrāfei Kaivai, kas tos kaligrāfiski precīzi uzrakstīs uz kartona un iedos par piemiņu līdzi uz mājām.

Plkst. 13.00 uz brīvdabas skatuves tiks rādīts muzikāls deju un kustību uzvedums „Vēstules Pepijai”, kasPlakatsPepija (1) - Copy būs aizraujošs piedzīvojums visai ģimenei. Tajā piedalīsies Rīgas Kultūru vidusskolas interešu izglītības kolektīvi, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas jaunie topošie skolotāji, dziedātāja Agnese Rakovska un aktrise Karīna Tatarinova (horeogrāfe Baiba Ērgle, režisore Elīna Lūse).

Sākot no plkst. 14.00 uz brīvdabas skatuves norisināsies „Pārdaugavas priekšā lasītāju” aktivitāte, kurā Satori autori, rakstnieki, sabiedrībā zināmi cilvēki un ikviens interesents aicināts lasīt savus mīļākos bērnu literatūras darbu fragmentus.

Plkst. 15.00 uz brīvdabas skatuves gaidāma divu audiodisku prezentācija, ko būs sarūpējusi mūzikas ierakstu izdevniecība “Upe tuviem un tāliem”.

Mazās muzikālās pasakas” ir Karīnas Tatarinovas jaunākais veikums bērniem, kura mērķis ir ar mūzikas palīdzību raisīt un attīstīt bērnos iztēli un iepazīstināt ar akadēmisko mūziku un instrumentiem – to dažādo skanējumu, tembru iespējām, raksturojot bērniem iemīļotu pasaku personāžus, emocionālo noskaņu un atmosfēru. Uz skatuves uzstāsies klasiskās mūzikas ansamblis, kas atskaņos bērniem iemīļotās pasakas jaunās skaņās.

Dienu delverīgā noskaņā noslēgs muzikālās audio grāmatas “Makss un Morics” atvēršanas svētki ar dungojamām dziesmiņām, kuras komponējis, iedziedājis un ierakstījis Juris Kaukulis.

Turpat Kalnciema kvartāla pagalma bedrē visas dienas garumā ikviens savā īpašumā varēs arī iegūt un uz vietas izkrāsot jauno Latvijas literātu rakstīto un “Satori.lv” izdoto stāstu krājumu bērniem “Nepareizie stāsti”, kurā parādīta atšķirīga, spuraina un nenogludināta proza, kas mudina domāt un spriest pašiem.

Pasākums notiek ar Rīgas Domes atbalstu.

* Bikibuks ir bērnu dzejoļu izlase, kura veidota no atsevišķām, nelielām bilžu grāmatiņām.

 

Sekojiet aktuālajai informācijai:

www.facebook.com/kalnciemaiela

www.twitter.com/kalnciemaiela

www.kalnciemaiela.lv

Informāciju sagatavoja:

Una Meiberga

kultūras programmas vadītāja