Balets par gulbjiem

2.aprīlī VEF Kultūras pilī pirmizrādi piedzīvoja Mākslinieciskās Jaunrades centra “Praktiskās estētikas skolas”  dejas teātra “Grande” vadītāja Tāļa Sila jauniestudējums divos cēlienos “Gulbju ezers” (balets par gulbjiem), kas veidots pēc viņa paša radītās orģinālas horeogrāfijas. Izrādē piedalījās vairākas dejas teātra “Grande” grupas.

Tālis Sils savas pedagoga un horeogrāfa karjeras laikā ir zināms kā autors vairākām bērnu baleta izrādēm: “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”, “Riekstkodis”, “Īkstīte”. Jaunākā iestudējuma rašanās ideju Tālis komentē šādi: “2022.gada 24. jūlijā “Grande” koncertēja Pabažos un, baudot tuvumā esošā ezera valdzinājumu, apziņā uzplaiksnīja vīzija par baletu “Gulbju ezers””. Protams, Tālis Sils nav veidojis tradicionālu baleta versiju, bet radījis pilnīgi jaunu horeogrāfiju, kas piemērota bērnu un jauniešu iespējām.

Tālis Sils dalās ar skatītāju iespaidiem:

“Liels paldies par kopīgi radīto skaistumu!

Šorīt, izlasot vienu no komentāriem, ka “SKAISTI LĪDZ ASARĀM”, man liek aizdomāties un cerēt, lai mūsu dzīvēs asaras mums birtu tikai no skaistuma!

Kārtējo reizi pārliecinājos, kāds skaistumā ir spēks: skaisti bērni un jaunieši uz skatuves, skatītāji ar atvērtām un pozitīvām acīm, komunicēt raisoša atmosfēra, nav baiļu pateikt labus vārdus. ESTĒTIKA, kas ievelk pat malā stāvošo un šobrīd vēl nedrošo “tiktokeri”, kurš maldās, taču, skaistuma ielenkts, viņš var mainīties, iemācīties baudīt dzīvi caur mākslu, fizisku piepūli un gaišu vēlmi būt SKAISTAM!”

Pirmizrādes lampu drudzis rimies. Jāsāk kaldināt nākotnes plāni. Tālis Sils ir domīgs, bet gan jau pienāks kāds zīmīgs iedvesmas mirklis, kas atnesīs ideju par jaunu baleta izrādi.

Informāciju sagatavoja:

Jana Vārpa

Mākslinieciskās Jaunrades centra „Praktiskās estētikas skola” direktora vietniece izglītības jomā