Atvērto durvju diena BJC “Laimīte”

Nāc un piedalies 2022! 1.septembrī ar devīzi “Te ir viss ko vēlies, nāc un izvēlies!” bērnu un jauniešu centrs “Laimīte” jau 32. gadu ver savas durvis un  aicina bērnus un jauniešus uz Atvērto durvju dienu – svētki pagalmā Sarkandaugavas ielā 24, Limbažu ielā 8, Baltāsbaznīcas ielā 14.
“25 gadu laikā, kopš vadu Bērnu un jauniešu centru “Laimīte”, pirmo reizi Atvērto durvju dienā līst lietus,” saka centra direktore Aiva Sarma. Tādēļ dažās iecerētās aktivitātes, radošās darbnīcas pagalmā, tika organizētas telpās. Bet drīz aiz mākoņiem parādījās saule un labās ieceres ārā varēja īstenoties!

Centrs piedāvā 51 interešu izglītības programmu:  mūzika – 4 programmas, deja – 9 programmas, 19 – vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas programmas, teātris – 1 programma, radošās industrijas – 1 programma, sporta spēles – 1 programma, individuālie sporta veidi – 11 programmas, galda spēles – 1 programma,  citas izglītības programmas – 3 (angļu valoda, latviešu valoda, Mazo talantu studija, estētikas skoliņa “Radošais pieskāriens”).

Jau kopš 16.augusta ir iespēja iepazīties, izvēlēties un pieteikties kādā no interešu izglītības programmām un tikties ar pedagogiem klātienē.

Sarkandaugavas ielā 24 bija iespēja piedalīties radošajās darbnīcās “Uzzīmē pilsētu”, kuru vadīja vizuālās mākslas programmas pedagogs Aiva Sarma un “Papīra plastika” pie Sandras Mauriņas.

Lielajā zālē darbojās priekšnesumu studija, uzstājās mūsdienu deju grupa “As’h”, pedagogs  Larisa Kazlausksa, vokālā studija “Bella” , pedagogs Natalja Jekimova un mazā meistarklase mūsdienu deju ritmos, pedagogs Sintija Sorokina.

Porcelāna apgleznošanas studijā interesentus sagaidīja māksliniece Inese Brants. Bija iespēja iepazīties ar radošo darba vidi, kā arī porcelāna trauku ekspozīciju, dāvanām no māksliniekiem, kas tapuši radošajos simpozijos. Iedvesmojoši un interesanti!

Sporta centrā bija iespēja pārbaudīt veiklību un meistarību disku golfā – sporta spēlē, kurā spēlētājam īpašs lidojošais disks jāiemet īpašā grozā. Instruktors sniedza informāciju par noteikumiem, līdzīgi kā tradicionālajā golfā, nonākt pie mērķa – groza, ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu.

Svētki pagalmā! Piepūšamās atrakcijas centra pagalmā un “Burbuļu karaļvalsts” sporta centrā Limbažu ielā 8  un Baltāsbaznīcas ielā 14 sagādāja prieku un jautrību gan lieliem, gan maziem! Paldies Mairai Kalniņai un Ludmilai Dergačovai!

Liela interesentu aktivitāte bija vērojama Baltāsbaznīcas ielā 14. Piedāvātās programmas ir aktuālas ikvienam bērnam un jaunietim, kurš vēlas attīstīt savus talantus, radošumu, uzņēmību, prasmes un iemaņas izvēlētajā jomā, kurš vēlas paplašināt savu interešu loku, sadarboties un jēgpilni pavadīt brīvo laiku. Tas ļauj būt atvērtiem jaunradei, radoši pielietot iegūto pieredzi, turpināt izglītību atbilstoši savām interesēm un pilnvērtīgi piedalīties sabiedriskajā, kultūras un mākslas dzīvē.

Pieteikumi tika saņemti arī no ukraiņu bērniem, kas vēlas iepazīt Latvijas tradīcijām un kultūru, socializēties, attīstīt un pilnveidot savus talantus un prasmes izvēlētajā jomā.

Lai piesaistītu interesentus, informācija par Atvērto durvju dienu izskanēja Latvijas Radio 1, ievietotas publikācija Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta, bērnu un jauniešu centra “Laimīte”, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra mājas lapā, Facebook vietnē.

Atvērto durvju dienas beigās bija gandarījums par apmeklētāju interesi dienas garumā un saņemto pieteikumu skaitu uz interešu izglītības programmām!

Lai radošs un veiksmīgs 2022./2023. mācību gads!

Informāciju sagatavoja:
Elita Kalnača – Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas jomā