Atvērtā nodarbībā mācīs pīt meldru paliktņus

25. septembrī plkst. 11.00 Rīgas Kultūras centrā “Iļģuciems” norisināsies Tautas lietišķās mākslas studijas “Ataudze” vadītājas Inetas Vēveres atvērtā nodarbībā meldru pīšanā.

Nodarbībā studijas vadītāja praktiski parādīs pīta vai šūta paliktņa izveidošanu no meldriem, kā arī pastāstīs par materiālu vākšanu un sagatavošanu darbam. Ikviens interesents pats varēs izveidot meldru paliktni, kurš noderēs gan zem karstas tējas krūzes, radot brīnišķīgu smaržu, gan pasaudzēs galda virsmu zem tikko no plīts noņemta katliņa, gan būs skaists dekoratīvs elements mājās.

Uz nodarbību tiek aicināti visi interesenti, un nav nepieciešama iepriekšēja pieredze meldru pīšanā. Iepriekšēja pieteikšanās uz nodarbību pa tālr. nr. 29154905. Lai piedalītos nodarbībā, būs jāuzrāda drošs vakcinēšanas vai izslimošanas sertifikāts, vai negatīvs tests. Materiāli nodarbībai tiks nodrošināti.

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Amatu namā darbojas septiņas tautas lietišķās mākslas studijas un tautas glezniecības studija, pārstāvot tādas amatu prasmes kā – aušana, adīšana, tamborēšana, pīšana, metālkalšana, keramika un gleznošana. Amatu nama mērķis ir saglabāt tautas amatus un popularizēt latviešu lietišķās un tradicionālās mākslas kultūru, sniegt iespēju Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” apmeklētājiem apskatīt Amatu nama studiju veikumu dažādās izstādēs un pasākumos, kā arī piedāvāt jebkuram interesentam kļūt par kādas studijas dalībnieku.