Arheoloģijas un Vecrīgas vēstures pulciņš 7.-12. klašu audzēkņiem

Kas pagātni pētī, tas nākotni svētī!

7.-12.klašu audzēkņi!

Papildus zināšanas par vēsturi un arheoloģiju var iegūt Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils“ interešu izglītības pulciņā “Arheoloģija un Vecrīgas vēsture”. Tas ir vienīgais pulciņš Latvijā ar šādu izglītības programmu, pulciņa skolotāja Ināra Kuniga ar savu entuziasmu par vēsturi un arheoloģiju izaudzinājusi daudzus vēsturniekus un arheologus.

Pulciņa ietvaros audzēkņiem iegūtās zināšanas par unikālo Vecrīgas vēsturi un pieejamie pazemes pagrabi kā arī, praktiska darbošanās arheoloģiskajos izrakumos vasarās, dod iespēju izzināt kopējos vēstures procesus kopumā, kas ir labs atbalsts skolas vēstures mācību programmas apgūšanai. 2024.gada vasarā notiks ekspedīcija, kur tiks veikti arheoloģiskie izrakumi Skaņkalnes pilskalnā, Mazsalacas novadā.

Pateicoties pulciņa darbībai un skolotājas neatlaidībai par sasniegto – 2023.gada februārī notika grāmatas “Rušenicas pilskalns” atvēršanas pasākums. Vecrīgas un arheoloģijas pulciņa vasaras nometnēs iegūtie dati par Rušenicas pilskalnu pulciņa audzēkņiem deva iespēju būt līdzās vēstures notikumiem t.i. ar vēlā bronzas laikmeta beigām – agrā dzelzs laikmeta sākumu.

 

Arheoloģijas un Vecrīgas pulciņa audzēkņi ļoti bieži savu nākotni saista ar arheoloģiju un vēsturi.

 

Nodarbības notiek divas reizes nedēļā, no plkst.17.00

BJC “Rīgas Skolēnu pils”, K.Barona iela 99, Rīga

 

Informācija interesentiem:

Ināra Kuniga tālr. +371 26117165,

e-pasts: ikuniga@edu.riga.lv

 

 

Informāciju sagatavoja

Izglītības metodiķe

Dace Lazdiņa

dlazdina3@edu.riga.lv

+371 27006052