Ar panākumiem no elektronikas darbu skates

Ar prieku var konstatēt, ka atkal notiek Latvijas skolēnu elektronikas darbu skate – prezentācija, kas bija pieklususi kopš 2009 gada. Šogad to tiešām perfekti organizēja Tehniskās jaunrades nams „Annas 2” kopā ar savu tradicionālo pavasara konkursu. 2.maijā „Annas 2” pulcējās 63 dalībnieki no Rīgas, Ventspils, Jūrmalas, Priekules, Vaiņodes, Jelgavas, Bauskas un Ludzas. Darbi tiešām bija mūsdienīgi un interesanti – dažādas signālierīces, pastiprinātāji, CNC darbagalds, amatieru raidierīces u.c.

No Rīgas Skolēnu pils Elektronikas pamatu un robotikas pulciņa zināšanu testā un skatē piedalījās 6 audzēkņi. Vislabāk veicās Romanam Ļvovam – 1.vieta skatē un 2.vieta kopvērtējumā ar savu „Nixie clock” uz PSRS laiku gāzizlādes lampām (Internetā tādi maksā simtus Eiro!). Jāpiezīmē, ka darbs tapa ar zināmu bijušā pulciņa audzēkņa Valentīna, tagad Eindhovenas Universitātes (Nīderlande) studenta, iedvesmu. Veiksmīga debija konkursā izvērtās Valteram Neļķem – viņam skatē 3. vieta, Nikam Apenītim – 4.vieta.

Bez tam, laikā, kad tika apkopoti rezultāti, bija iespēja pilnīgi par velti pabūt Tehniskās jaunrades nama „Annas 2” bērnu zinātnes centrā „Tehnoannas pagrabi”! Paldies organizatoriem, gaidīsim nākošo skati!

Informāciju sagatavoja:

Jānis Ozols – Ozoliņš, jozolins4@edu.riga.lv

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas Skolēnu pils”

Elektronikas pamatu un robotikas pulciņa

interešu izglītības skolotājs

www.rsp.lv

www.facebook.com (Bjc Rīgas Skolēnu Pils)

www.youtube.com (kanāls – Rīgas Skolēnu pils)