Apsveicam Rīgas vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursa – izstādes “Ziedonis.Pasaule.Es.” dalībniekus un laureātus!

Tika saņemti 487 darbi, tai skaitā 347 vizuālās mākslas darbi un 140 vizuāli plastiskās mākslas darbi! Individuālie darbi, kopdarbi, grupas darbi – autoru skaits kopā 586!

Paldies bērniem un jauniešiem, skolotājiem, vecākiem un visiem atbalstītājiem par radošajiem darbiem, pārsteidzoši lielo atsaucību un dalību konkursā!

Konkursa mērķis bija radošās pašizpausmes, fantāzijas un dizaina domāšanas attīstības sekmēšana, intereses veicināšana par Imanta Ziedoņa literāro daiļradi un radošo darbību.

Dalībnieki tika aicināti radīt laikmetīgus vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas darbus, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa literārajiem darbiem “Krāsainās pasakas”; dzejoļu krājuma “Motocikls”, kuru raksturo vārdi: jaunība, trauksme, aizraušanās, izraušanās no ierastā, ceļš, cilvēka attīstība un pilnveide; dzejoļu krājumiem “Es ieeju sevī”, “Taureņu uzbrukums”, “Viegli”, kā arī “Epifāniju” 1. un 2. grāmatas, kur turpinās ceļa tēma, personības attīstība, izaugsme, pietāte pret cilvēkiem un pasauli, harmonijas meklējumi sevī un pasaulē.

Darbus vērtēja māksliniece un mākslas pedagoģe Ieva Rituma, gleznotājs un mākslas pedagogs Igors Bernāts, fonda “Viegli” Ziedoņa klases vadītāja Elizabete Pavlovska.

Laureātu sarakstu skatīt ŠEIT.

Protokolu skatīt ŠEIT.


Laureātu darbu izstādes no 15. novembra līdz 29.novembrim.

Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte”
Baltāsbaznīcas ielā 14
Centra un Ziemeļu rajona, Vidzemes priekšpilsētas izglītības iestādes.

Mākslinieciskās jaunrades centrā “Praktiskā estētikas skola”
Andreja Saharova ielā 35,
Latgales priekšpilsētas izglītības iestādes.

Pārdaugavas Bērnu un jauniešu centrā “Altona”
Altonavas ielā 6,
Kurzemes rajona un Zemgales priekšpilsētas izglītības iestādes.

Konkursa Laureātu apbalvošana notiek 2022. gada 24. novembrī plkst. 14.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma”, Ziemeļblāzmas ielā 34, Rīgā.


Svarīga informācija!

Laureātu darbu izņemšana no izstāžu vietām 30.novembrī no plkst. 9.00 līdz 16.00.

Centra un Ziemeļu rajona, Vidzemes priekšpilsētas izglītības iestādes Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte” Baltāsbaznīcas ielā 14, Rīgā; kontaktpersona Centra koordinatore Kristīne Lāriņa, tālrunis 26539973, e-pasts klarina@edu.riga.lv;

Latgales priekšpilsētas izglītības iestādes – Mākslinieciskās jaunrades centrā “Praktiskā estētikas skola”, Andreja Saharova ielā 35, Rīgā; kontaktpersona Centra koordinatore Ilze Rimicāne, tālrunis 29701995, e-pasts irimicane2@edu.riga.lv;

Kurzemes rajona un Zemgales priekšpilsētas izglītības iestādes – Pārdaugavas Bērnu un jauniešu centrā “Altona”, Altonavas ielā 6, Rīgā; kontaktpersona Centra koordinatore Alda Bēvalde, tālrunis 26404919, e-pasts abevalde@edu.riga.lv.

Uz laureātu izstādi neizvirzītos darbus centralizēti nogādās uz izglītības iestādēm līdz 2022. gada 15. decembrim.

Paldies par dalību konkursā! Digitālais konkursa laureātu katalogs būs pieejams www.intereses.lv 30.novembrī.

Titulfoto:

Dzeltenā pasaka

Jasmīna Lapa / 10. -12. klašu grupa

Bērnu un jauniešu centrs “Rīgas Skolēnu pils” / pedagogs Inta Stupāne

 

Informāciju sagatavoja:
Elita Kalnača, Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas galvenais speciālists