Aizsākas koru dižgaru – Imantu un Gido Kokaru – simtgažu svinēšana

Jau no agra 14. augusta rīta Mežaparkā norisinājās sagatavošanās darbi un mēģinājums koncertam “BrāliBrāli”, kas vienlaikus bija arī sākumpunkts jeb pirmie kadri filmai “Daiļuma dārzs” par brāļiem Kokariem. Svētku vakaru Mežaparkā ievadīja Kokaru mākslas telpas un mākslinieces Olgas Šilovas veidotā Imanta un Gido Kokaru bareljefa atklāšana.

Emocionāli saviļņojošā gaisotnē izskanēja svētku vakars “BrāliBrāli”, kurā piedalījās Rīgas kamerkoris “Ave Sol” un Latvijas diriģentu koris. Dažādu virsdiriģentu vadībā gandrīz 400 diriģentu no visas Latvijas izdziedāja brāļiem Kokariem tuvas kompozīcijas. Koncerta apmeklētāju pirmajās rindās bija brāļu Kokaru kolektīvu “Ave Sol” un “Daile” bijušie dziedātāji, kuri lielāko koncerta daļu dziedāja līdzi. Viņiem tā bija skaista atkalsatikšanās. Koncertā skanēja gan Jāzepa Vītola un Ausekļa “Gaismas pils”, bez kuras nav iedomājami nevieni dziesmu svētki, gan daudzu šā gada apaļo un pusapaļo jubilāru mūzika – Paula Dambja, Raimonda Paula, Zigmara Liepiņa un arī Mārtiņa Brauna, kurš pirms desmit gadiem radīja veltījumu “BrāliBrāli” un kura vārdā tika nosaukts svētku vakars. Koncerta finālā visi kopā – gan dziedātāji, gan klausītāji – satikās Jurjānu Andreja “Pūt, vējiņi!”. Koncertā savos skaņdarbos piedalījās arī komponisti Mārtiņš Brauns, Arturs Maskats, Zigmars Liepiņš, Raimonds Tiguls.

Šovakar, 16. augustā, pulksten 20.40 LTV1 un REplay.lv būs skatāma TV pirmizrāde ˗ Imanta un Gido Kokaru simtgadei veltīts svētku dziesmu vakars “BrāliBrāli”, pēc tā ˗ pulksten 22.40 dokumentālā filma “Brāļi Kokari”. Savukārt 17. augustā pulksten 19.08 koncertu būs iespēja noklausīties Latvijas Radio 3.

Brāļu Kokaru simtgades pasākumu ciklu rīko Rīgas dome, Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienība un koncertorganizācija “Ave Sol”. Pasākums notika Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros.

Foto: Mārtiņš Zilgalvis, “F64 Photo Agency”.