Aicinām pieteikties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmai “Prasme publiski runāt un uzstāties”

GRUPA NOKOMPLEKTĒTA! Rīgas Interešu izglītības metodiskais centrs aicina Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu interešu izglītības pedagogus pieteikties pedagogu profesionālās kompetences pilnveides programmas “Prasme publiski runāt un uzstāties (8 stundas) apguvei. Programma norisināsies 2023. gada 15.martā no plkst.10.00 līdz plkst.15.00. Bērnu un jauniešu centrā “Laimīte”, Sarkandaugavas ielā24.

LektoreRuta Vītiņa ir skatuves runas pedagogs un aktrise. Ruta Vītiņa ir absolvējusi Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas aktieru – režisoru specialitāti un Kultūras akadēmijā teātra mākslas maģistrantūru. Kā runas pedagogs Latvijas Kultūras akadēmijā strādā kopš dibināšanas (1991). Pirms tam skatuves runu docēja JVLMA. Jau 21 gadu pasniedz skatuves runas nodarbības Mācību centrā “Triviums” un LU Juridiskā fakultātē kā starptautisko tiesību konkursantu konsultante strādā no 2006. gada līdz šim brīdim. Rutai Vītiņai ir pamatīgs lomu klāsts Valmieras teātri un JRT, kā arī teātra klubā “Austrumu Robeža”.

Programmas tēmas:

1. Runātāja kopējā energģētika, tās izpausme ķermeņa valodā un runā. Žests un tā nozīme uzstāšanās laikā.

2. Skaņu veidošana. Korekta artikulācija, tās nepieciešamība. Praktiskie vingrinājumi.

3. Runas melodija, frāzes ritms, runas taktis. Runātas un lasītas uzstāšanās intonatīvās atšķirības.

4. Teksta satura analīze (loģiskais akcents, izruna; piekārti, iesprausti, atkarīgi un citi jēdzieni; vārdkopas, zemteksts). Praktiski vingrinājumi.

5. Brīva, improvizēta uzstāšanās. Publiska domāšana, spēja improvizēt, vizualizēt, domāt bildēs.Praktiski vingrinājumi.

Aicinām aizpildīt pieteikumu anketu līdz 2023. gada 8.martam šeit: https://forms.office.com/e/KVDKyaqQ9D

Rīgas pašvaldības izglītības iestāžu interešu izglītības programmu skolotājiem dalība bezmaksas. Citu pašvaldību vai pakļautības iestāžu un privātstruktūru skolotājiem kursu programma ir maksas pakalpojums saskaņā ar Rīgas domes 23.10.2012. lēmums Nr. 5376. Par maksas pakalpojumu lūgums sazināties ar programmas vadītāju, rakstot e-pastu gantapsons@edu.riga.lv