Aicinājums līdzdarboties projektā „Atbildīgs, izglītots, iesaistīts”

Biedrība „Dzīvnieku pansija Ulubele” sadarbībā ar biedrības „Latvijas Sarkanais Krusts” struktūrvienību Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatne un nodibinājumu „Dzīvniekupolicija.lv” aicina jauniešus, organizācijas un ģimenes, kuras pakļautas sociālās atstumtības vai nabadzības riskam, iesaistīties interesantā un izglītojošā, projektā „Atbildīgs, izglītots, iesaistīts” un gūt pozitīvas emocijas, kā arī jaunu brīvprātīgā darba pieredzi.

Aicinām līdzdarboties kādā no piedāvātajām projekta aktivitātēm!1

  1. Ulubeles Cilvēcības stunda

Aktivitātes norise paredzēta bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes iestādēs un internātskolās. Ulubeles darbinieks kopā ar draudzīgu un socializētu suni dosies pie Jums ciemos un, atbilstoši auditorijas vecumam, vienkārši un saprotami (pasaku, rotaļu, mācību stundas formā) pastāstīs un parādīs, ko nozīmē atbildība un rūpes par dzīvnieku.

  1. Talka dzīvnieku patversmē  „Ulubele”2

Jauniešus, kuri ir pakļauti sociālās atstumtības riskam, un kuri sasnieguši 14 gadu vecumu, aicinām apmeklēt dzīvnieku patversmi Stopiņu novada Līčos. Talkas laikā jauniešiem būs iespēja iepazīties ar patversmes noteikumiem, dzīvnieku kopēja ikdienas darba pienākumiem, palīdzēt patversmes darbiniekiem teritorijas labiekārtošanas un uzkopšanas darbos, kā arī gūt priekšstatu un zināšanas par cilvēku pamestu dzīvnieku aprūpi.

  1. Brīvprātīgais darbs interneta vidē

Katru dienu patversmes Ulubele komanda rūpējas, lai patversmē nonākušie dzīvnieki atgriezto3s mājās pie saviem saimniekiem un/vai atrastu jaunas mājas. Tā kā  sociālie tīkli daļai sabiedrības joprojām ir „jauns” un nezināms instruments, tad saimnieku nezināšanas un pasivitātes dēļ, simtiem dzīvnieku spiesti palikt patversmē gaidot.  Šo
problēmu tomēr efektīvi palīdz risināt tā sabiedrības daļa, kura izmanto komunikāciju caur sociālajiem, tīkliem, e-pastiem un veic sludinājumu izlīmēšanu ielās. Brīvprātīgajiem tiks piedāvāta iespēja izvietot sludinājumus portālā www.dzivniekupolicija.lv, izplatīt informāciju sociālajos tīklos un patstāvīgi sagatavot informatīvus materiālus, publikācijas un viedokļus par dzīvnieku aizsardzības jautājumiem.

Jaunieši, kuri ir uz „Tu” ar svešvalodu (krievu valoda, angļu valoda) zināšanām, aicināti palīdzēt dažādu tekstu tulkošanas darbos, ievietošanai sociālajos tīklos.

  1. Brīvprātīgais darbs publiskos pasākumos

Patversmes „Ulubele” darbinieki ļoti rūpējas par sociālo aktivitāti un pēc iespējas vairāk sabiedrībai cenšas darīt zināmu jaunāko informāciju par patversmes aktivitātēm. Patversmes darbinieki piedalās gadatirgos, izstādēs, pilsētas svētkos un festivālos visā Latvijā, līdz ar to, minētajos pasākumos aicinām piedalīties arī brīvprātīgos. Kopā ar patversmes darbiniekiem, brīvprātīgajiem būs iespēja veikt sabiedrību informējoša rakstura darbu patversmes stendā, atraktīvu darbu, pārtopot lielajās dzīvnieku lellēs Ullu un Bellē, veikt informatīvo izdales materiālu izplatīšanu, kā arī uz pasākumu līdzi paņemto dzīvnieku pieskatīšanu.

Piesakieties, aizpildot anketu elektroniski: http://x8.lv/ulubelesbrivpratigie vai sūti savu pieteikumu uz e-pastu: info@ulubele.org. Rezultāti tiks paziņoti visiem  personīgi. Vairāk informācijas par brīvprātīgā darba iespējām pa e-pastu: ulubele@ulubele.org.

„Projektu finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija.”

Informāciju sagatavoja:

Projekta vadītāja Ilze Džonsone

Tālrunis: 20203333

E – pasts: ulubele@ulubele.org