Aicina uz skolotājas Elgas Šmites divdesmit darba gadu jubilejas izstādi Rīgas Skolēnu pilī

Bērnu un jauniešu centra “Rīgas Skolēnu pils” izstāžu zālē (Kr.Barona ielā 99, 1.stāvā) atklāta izstāde “Tērpi un rotas”, kas būs apskatāma līdz septembra beigām. Izstādē Elgas Šmites vadītā Modes akadēmija prezentē divas tērpu kolekcijas: linu mēteļus ar apdruku un jauniešu tērpus Boho stilā. Apskatāmi arī skolotājas autordarbi – apgleznoti zīda lakati un šalles. 

 

Kopš 2001. gada 1. septembra pulciņā “Modes akadēmija” pie skolotājas Elgas Šmites nāk audzēknes, kuras vēlas iemācīties šūt apģērbu, apgleznot audumu, no tā darināt tērpus un tos skaisti parādīt. Audzēknes apgūst pareizi “uzklāt” make-up, demonstrēt pašas šūtos tērpus un izgatavo pie tiem aksesuārus.

Skolotāja ELGA ŠMITE ir Rīgas interešu izglītības Gada balvas laureāte nominācijā “Par ieguldījumu interešu izglītībā”. Skolotāja savā darbā balstās uz bagātu un neizsmeļamu profesionālo pieredzi, kuru ir ieguvusi savos ilgajos tekstilmākslinieces darba gados. Skolotājas audzēkņu veidotās tērpu kolekcijas demonstrētas neskaitāmās modes skatēs, dažādos konkursos Rīgas pilsētā, valstī, kā arī Dziesmu un deju svētku mākslas programmās.

Izstādes idejas un scenogrāfijas autore: BJC “Rīgas Skolēnu pils” izglītības metodiķe Antra Derkevica!