Aicina uz radošu pieredzes apmaiņu “Adīsim raibas zeķes!”

Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” sadarbībā ar Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju aicina zeķu adītājas uz radošu pieredzes apmaiņu Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Vidzemes sētā.

Visus interesentus svētdien, 22. augustā, no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Vidzemes sētā gaidīs adītājas no Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studijām. Tiem, kas vēlas pievienoties, jāņem līdzi kamoli, adatas, savi iesāktie darbi un jānāk adīt pulciņā. Brīvdabas muzeja apmeklētājus priecēs arī zeķu ekspresizstāde, ko veidos Rīgas Kultūras centra “Iļģuciems” Tautas lietišķās mākslas studijas “Irbi”, Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” Tautas lietišķās mākslas studijas “Valdziņš” adītās zeķes, tostarp, arī tādas, kuru raksti tapuši iedvesmojoties no Brīvdabas muzeja fondu krājuma.

Pirmās paša uzadītās zeķes var būt pirmais solis uz vaļasprieku visam mūžam. Tā ir iespēja gan radoši izpausties – izdomāt savus rakstus, gan veidot savas košo krāsu kombinācijas, izmantojot mūsdienu ražotāju krāsotas dzijas. Arī velkot tautas tērpu, kājās tiek vilktas katram novadam raksturīgas zeķes.

Ņemiet līdzi kamolus, adatas, savus iesāktos darbus un adīsim pulciņā! Soliņš, kur apsēsties, tiks nodrošināts. Izveidosim krāsainu ekspresizstādi, parādīsim citiem, ko mākam un priecāsimies par citu darinājumiem. Apmeklētāji aicināti ievērot muzeja un valdības norādījumus par distancēšanos un citiem drošības jautājumiem.

Ieeja ar Brīvdabas muzeja biļetēm – skolēniem 1,40€, pilna laika studentiem 2,00€, pensionāriem 2,50€, pieaugušajiem 4,00€. Pirmskolas vecuma bērniem ieeja bez maksas.