Aicina uz Mākslas dienu izstādi “Košums”

No 26. aprīļa līdz 28. maijam Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” (Ziemeļblāzmas ielā 36) notiks 2017. gada Rīgas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu izstāde „Košums”. Izstādes atklāšana būs 26. aprīlī plkst. 17.00. Izstāde ir apskatāma bez maksas. 

Katru pavasari septiņas Rīgas tēlotājas mākslas studijas satiekas tradicionālā, ikgadējā Mākslas dienu izstādē. Norises vieta arī šogad, kamēr VEF Kultūras pils atgūst savu spozmi, ir Kultūras pils „Ziemeļblāzma”.

Par izstādes tēmu ”Košums” Tautas tēlotājas mākslas studijas „Kolorīts” vadītāja Vita Jurjāne saka: „Košums. Krāsu prieks. Emocijas. Un izbirst pērlītēs sapņi un cerības, siltums un maigums, ilgas un traka krāsu deja. Senču saknes un zemes spēks – viss vienā krāsu, ritmu, rakstu pinumā. Tik ļoti gribas prieku pelēkajā ikdienā un katru dienu. To, ko radām paši. Un to, kas izstarojot pieaug, pārvēršas un pārkrāso it visu apkārt, sasildot un ielīksmojot.

Mēs esam dažādi savā košuma meklējumu ceļā. No maiga, trausla, dzidra pieskāriena, līdz līksmam kliedzienam un klusam, kaislam čukstam. Koša ir krāsa, košs krāsu virpulis, koši kontrasti un košas prāta veidotas konstrukcijas. Košums tik dažāds, cik dažādi esam mēs paši. Bet pāri visam – koši krāsu stāsti košai pasaulei.”

Un, par šī gada Mākslas dienu izstādes plakātam izvēlēto gleznu tās autore Aija Jansone atklāj: „Tā kā esmu materiālās kultūras pētniece, man ļoti gribējās uzgleznot kaut ko no rokdarbu un apģērbu vēstures tematikas. Tā tapa darbs „Rokdarbnieces sapnis”, kurā ir atveidots aplikācijas izšuvums pēc dienvidzemju tradicionālā apģērba motīviem.”

Rīgas tēlotājas mākslas studiju Mākslas dienu izstāde „Košums” sniedz iespēju izbaudīt dabas, dzīves un mākslas košumu vairāk nekā 150 autoru sniegumā.

Izstādē piedalās Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra „Mazā Ģilde” Tautas glezniecības studija „Ģilde”, vadītāja Ausma Danemane, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centra „Iļģuciems” Tautas glezniecības studija „Grīva”, vadītājs Juris Ģērmanis, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centra „Imanta” Tautas glezniecības studija „Umbra”, vadītāja Māra Zītare, Kultūras un tautas mākslas centra „Ritums” Tautas tēlotājas mākslas studija „Kolorīts”, vadītāja Vita Jurjāne, Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma” Tautas tēlotājas mākslas studija „Ziemeļblāzma”, vadītāja Tatjana Krivenkova, VEF Kultūras pils Tautas glezniecības studija „Varavīksne”, vadītāja Ilze Strekavina, un Tautas tēlniecības studija „Doma”, vadītāja Vija Ilze Dzintare.

Izstādes iekārtotāja ir Baiba Sprance, fotogrāfs Uldis Muzikants.

Ar Rīgas pašvaldības atbalstu izstādi rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, VEF Kultūras pils un Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Kultūras pils „Ziemeļblāzma”.

Par studiju dalībnieku radošā gara stiprināšanu paldies ilggadējiem Mākslas dienu izstādes atbalstītājiem SIA „Jānis Roze” un SIA „Radošo darbu galerija”, šogad arī SIA „Košums”.

Papildu informācija:

Ilze Tumulkāne, projekta vadītāja, tālr.26352532