Aicina uz dziesmu vakaru ciklā “Gada dziesmas četrās tūrēs”

11. septembrī plkst. 19.00 Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” aicina uz pirmo tradicionālās dziedāšanas vakaru ciklā “Gada dziesmas četrās tūrēs”, kuru vadīs Dace Prūse.

Ciklā “Gada dziesmas četrās tūrēs” aicinām iemācīties un izdziedāt tautas dziesmas, kas raksturīgas tradicionālajiem gadskārtu svētkiem. Vakaru vadīs tradicionālās dziedāšanas meistare un latviešu tradīciju zinātāja Dace Prūse. Ikvienam interesentam būs iespēja apgūt ne tikai dažādas tautas dziesmas, bet arī latviešu tradīcijas un dažādas tradicionālās dziedāšanas tehnikas, iedrošinot atbrīvot balsi un dziedāt arī tos, kas sevi neuzskata par “dziedātājiem”. Mudinot pārvarēt nedrošību, dziesmu vakari dos iespēju apgūt dziesmas, kuras dažādos gadskārtu svētkos pēc tam kopīgi dziedāt arī savu draugu un ģimenes lokā. Pirmajā vakarā, 11. septembrī, gatavosimies Miķeļiem, aptverot rudens ražas laikam raksturīgās dziesmas. Piedalīties var gan pieaugušie, gan bērni, un iepriekšēja pieredze dziedāšanā nav nepieciešama. Dalība ir bez maksas, bet, ņemot vērā ierobežojumus, dalībai iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 67181937 vai rakstot uz imanta@riga.lv.

Iepriekšējos gados Kultūras un atpūtas centrs “Imanta” rīkoja pasākumu sēriju “Gada danči četrās tūrēs”, kas bija lieliska tikšanās un laika pavadīšanas iespēja jebkuram interesentam ar un bez priekšzināšanām, pieskaņojot danču un rotaļu saturu gadskārtu svētkiem. Tagad vēlamies pievērst uzmanību dziesmu mantojumam, parādot, ka tās nav domātas tikai skatuves mākslai, bet arī sadzīvei, un ka tautas muzikālais mantojums pieejams visiem. Lai gan ciklu bija plānots sākt jau pavasarī, sakarā ar ārkārtas situāciju, pirmā tikšanās notiek tikai rudenī. Nākamais, Ziemassvētkiem veltītais, vakars notiks 11. decembrī.

Dace Prūse vada tradicionālās dziedāšanas meistarklases gan Latvijā, gan ārpus tās, pasniedz individuālas nodarbības tradicionālajā dziedāšanā, kokles, stabules un akordeona spēlē, darbojas kā tradicionālās muzicēšanas konsultante dažādos projektos un spēlē tradicionālos dančus. Ilggadējais darbs tradicionālās dziedāšanas izpētē ļāvis atrast mazāk dzirdētas melodijas, tekstus un dziesmu stāstus. Dace Prūse aktīvi darbojusies folkloras kopā “Laiksne” Rīgā, strādājusi bērnu un jauniešu folkloras festivāla “Pulkā eimu, pulkā teku” darba grupā, vadījusi arī folkloras kopas “Trejupe” Bauskā un “Puduris” Dobelē,  bet šobrīd vada folkloras kopu “Vecsaule” Bauskas novadā.

Pasākumu ciklu rīko Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas kultūras un atpūtas centrs “Imanta”.