Aicina “Rīgas Jūgendstila centrs” – Lieldienu dekori un iespēja nofotografēties svētku atklātnē

No 2022. gada 12. aprīļa līdz 24. aprīlim muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” interjerā būs apskatāmi mākslinieces Tamāras Čudnovskas radīti Lieldienu dekori un šiem pavasara svētkiem raksturīgi priekšmeti no muzeja krājuma. Skatlogos tiks izvietoti līdz šīm neredzēti dekori, kuri darināti pēc 20. gs. sākuma rotājumu darināšanas paraugiem. Košie dekori ar dekoratīviem tauriņiem un putnu spalvām skatlogos rosinās apmeklēt muzeju un apskatīt svētku galda klājumu ar īpašiem, baltiem porcelāna un stikla traukiem ar pavasara ziedu apgleznojumiem.

Savulaik saimnieces Lieldienās veidoja kompozīcijas ar tamborētiem groziņiem, zīda lentām, krāsainu olu čaumalām, taureņiem, pavasara ziediem, ar ko rotāja svētku galdu un ēdienus. Telpu dekorēšanai jūgendstila laikā Lieldienās izmantoja kā dabīgos, tā arī mākslīgos ziedus, kuru izgatavošana attīstījās 19. gadsimtā. Ziediem izmantoja dažādus materiālus – zīda audumus un lentas, kreppapīru, metālu, porcelānu, vasku. Šo reto vaska ziedu kompozīcija rotās muzeja interjeru arī šogad. Interjerā būs apskatāma Lieldienu tematikai veltītu daudzveidīga atklātņu izstāde no muzeja atklātņu krājuma kolekcijas, bet ekspozīcijā pagrabstāva telpās uzplauks Lieldienu koks ar putniem.

Visiem interesentiem būs iespēja nofotografēties pie muzeja ieejas Alberta ielā, kur būs novietota Lieldienu atklātne cilvēka augumā. Tajā attēlotie bērni ar pūpoliem, krāsainām olām un košu gaili no jūgendstila laika aicinās iejusties sirsnīgā Lieldienu gaisotnē un nofotografēties. Stenda pie muzeja atradīsies no 14. aprīļa līdz 25. aprīlim.

Muzejs Alberta ielā 12 (ieeja no Strēlnieku ielas) atvērts plkst. 10.00 līdz 18.00 katru dienu, izņemot pirmdienas.

Pasākumu atbalsta Rīgas pašvaldība un tas ir daļa no kopējās Lieldienu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām. Svētku programma pilnā apjomā apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.