Aicina pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” Iniciatīvas programmai

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) aicina nevalstiskās organizācijas, valsts, pašvaldības, izglītības un kultūras iestādes, uzņēmumus, mākslinieku apvienības, kā arī ikvienu radošu personību līdz 22. maijam pieteikt projektus Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2017” Iniciatīvas programmai.

Iniciatīvas programmā var iesniegt laikmetīgus mākslas un kultūras projektus dažādās mākslas nozarēs, tajā skaitā skatuves, dejas un kustību mākslā, mūzikā un skaņu mākslā. Gaidīti projekti vizuāli plastiskajā, foto un video mākslā, dzejā vai prozā, tostarp arī dažādi starpdisciplināru nozaru pasākumu pieteikumi. Kultūras un mākslas projektu norise plānojama Rīgas pilsētas sabiedriskajās telpās, izglītības iestādēs, teātros un koncertzālēs, izstāžu zālēs un mākslas galerijās, grāmatnīcās, bijušajās rūpnieciskajās teritorijās, bāros, kafejnīcās vai jebkurā citā brīvi pieejamā vietā pilsētas publiskajā ārtelpā vai iekštelpās, tostarp kultūras un mākslas norisēm neierastās vietās, nodrošinot pasākumu pieejamību iespējami plašai mērķauditorijai.

Iesniegtie projekti tiks vērtēti atbilstoši Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” mērķiem – vairot sabiedrības izpratni par mūsdienu kultūras norisēm, iesaistot tajās iespējami plašu apmeklētāju loku un piedāvājot saturīgu, mākslinieciski augstvērtīgu pasākuma programmu.

Pasākumu norise paredzēta laikā no šā gada 9. septembra plkst. 18.00 līdz 10. septembra plkst. 3.00/5.00. Visos „Baltās nakts” pasākumos ieeja ir bez maksas.

Iniciatīvas projektu pieteikumu anketa pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv, sadaļā „Aktuāli”. Projekti jāiesniedz līdz 22. maijam, pieteikumu sūtot uz e-pasta adresi projekti@baltanakts.lv.

Mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” šogad Rīgā norisināsies jau divpadsmito reizi, to organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, sadarbībā ar aktīvākajām Latvijas laikmetīgās mākslas institūcijām.

Papildinformācija: Baiba Koemeca – Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2017” projektu koordinatore, tālr. 67043690, e-pasts baiba.koemeca@riga.lv un Madara Gruntmane – Mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts 2017” Iniciatīvas programmas producente, tālr. 29763636, e-pasts ididit@ididit.lv.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – RD IKSD sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838, mob. 26708034.

www.iksd.riga.lv

twitter.com/RDIKSD

fecebook.com/rd.iksd

youtube.com – RD IKSD