Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” akrobātikas studija “Melanž” cirka festivālā “CYRKULACJE” Polijā

Eiropas kontemporari un cirka festivāls “CYRKULACJE”

No 30.septembra līdz 10.oktobrīm Polijā norisinājās Eiropas kontemporari un cirka festivāls “CYRKULACJE”. Festivālā piedalījās dalībnieki no Somijas, Polijas, Ukrainas, Francijas un Latvijas.

“Cyrkulacje” konkurss tika izveidots, lai atbalstītu laikmetīgā cirka kopienu: no vienas puses, ar finansiālu balvu palīdzību, bet galvenokārt, nodrošinot mākslinieku apmaiņu un radot platformu mākslinieku un festivālu organizatoru tikšanās iespējām.

Svarīgs festivāla posms bija finālistu tikšanās ar žūrijas locekļiem pēc konkursa. Finālisti tiešā sarunā saņēma atsauksmes un dzirdēja nenovērtējamus speciālistu viedokļus un padomus.

CYRKULACJE 2023 žūrijas locekļi:

· Ina Richter– GOP showconcept komandas talantu meklētāja un ražošanas vadītāja.

· Jadviga Majevska – kritiķe, teorētiķe, kuratore, dejas mākslas kopienu atklātā foruma prezidente

· Jamil Tafazzolian – Iluzionists, horeogrāfs, mūziķis, aktieris un kultūras menedžeris. La Poesia Cīrihē dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs.

· Kamma Siegumfeldt – laikmetīgās dejas zinātniece un producente. Tagad nodarbojas ar brīvdabas un cirka mākslu ielu teātra festivālā PASSAGE Helsingorā, Dānijā.

· Samuels Rojs – mākslinieks, žonglieris, producents, talantu meklētājs, Cirque du Soleil veidoto izrāžu vecākais atlases konsultants.

· Steffi Haberl– Palazzo Produktionen GmbH radošā direktore Vācijā.

· Stīvijs Boids – cirka skolas FLIC mākslinieciskais vadītājs un gaisa disciplīnu skolotājs.

· Tobias Fiedlers – skolotājs, režisors un producents. SOLyCIRCO festivāla dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, Zartinka mākslinieciskais vadītājs. Berlīnes Valsts cirka skolas absolventu izrādes režisors.

 

Bērnu un jaunatnes centra “Daugmale” akrobātikas studijas “Melanž” dalībnieces: Oksana Depere, Daniella Koļcova, Veronika Ļeščova, Karina Demetjeva.

Meitenes izturēja pirmo posmu un tika uzaicinātas uz festivāla noslēguma daļu ar priekšnesumu “Such different spiders”. Pasākumā rezultātā Bērnu un jauniešu centrs “Daugmale” komanda saņēma pateicību!

Paldies skolotājām Irinai Levit un Marinai Čukinai par audzēkņu sagatavošanu!

 

Informāciju un fotogrāfijas sagatavoja

Marina Čukina