4. maijā Rīgā būs plaša svētku programma

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, 4. maijā Rīgas iedzīvotājus un pilsētas viesus aicina apmeklēt svētku koncertus, latviešu filmu maratonu, pasākumu „Zinu, zinu tēva sētu” Vērmanes dārzā un „Pavasaris. Roks. Daugava” 11. novembra krastmalā, vērot uguņošanas starptautiskās sacensības, kā arī piedalīties kompozīcijas „Ziedu Latvija” veidošanā un akcijā „Apskauj Latviju”.

Svētku dienā jau tradicionāli pie Brīvības pieminekļa tiks veidota kompozīcija „Ziedu Latvija”, notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija un Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru defilē un koncerts. Sagaidot Latvijas valsts simtgadi, šajā dienā plkst. 13.00 pie Kārļa Ulmaņa pieminekļa būs īpašs pasākums – ozola stādīšana akcijas „Apskauj Latviju” ietvaros. Nebijis pasākums notiks Brīvības bulvāra liepu alejā, kur ikviens gaidīts Brīvības bulvāra svētkos.

Vērmanes dārzā svētkus atzīmēs ar pasākumu „Zinu, zinu tēva sētu”, kur uzstāsies bērnu un jauniešu folkloras kopas no dažādiem Latvijas novadiem, muzicēs mazākumtautību kolektīvi, kā arī muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”, būs rotaļu un danču programma. Vērmanes dārzā noslēgsies arī Tautastērpu gājiens „Uzvelc savu tautas tērpu par godu Latvijai!”, kas plkst. 13.00 sāksies Rātslaukumā un dosies gar Brīvības pieminekli uz Vērmanes dārzu.

Vērienīgs pasākums „Pavasaris. Roks. Daugava” no plkst. 17.00 līdz pat plkst.24.00 notiks 11. novembra krastmalā, kur muzicēs Latvijas roka un poproka grupas – „Linga”, „Tumsa”, Autobuss debesīs” un solists Ivo Fomins. Plkst. 21.00 apmeklētājiem būs iespēja klausīties Jura Kulakova dziesmu ciklu „Septiņarpus dziesmas ar Eduarda Veidenbauma vārdiem” solistes Ievas Akurateres un Kristapa Krievkalna instrumentālās grupas sniegumā. Pēc koncerta svētku apmeklētājiem varēs vērot starptautiskās uguņošanas sacensības, kurās piedalīsies viesi no Meksikas, Anglijas un Somijas. Ikviens varēs balsot par sev tīkamāko priekšnesumu un pasākuma noslēgumā uzzināt, kurš būs ieguvis skatītāju simpātiju. Pēc šīm sacensībām ap plkst. 23.40 ar pašmāju mākslinieku uguņošanas priekšnesumu 11. novembra krastmalā noslēgsies 4. maija svinības.

Dienas laikā Rīgā svētku koncerti notiks daudzviet pilsētā. Rīgas Kongresu namā skanēs džeza melodijas gan pašmāju, gan viesmākslinieku sniegumā koncertā „Simtgades ritmos”, Kultūras centrā „Imanta” būs dziedātājas Marijas Naumovas koncerts „Kādā jaukā dienā”, bet Kultūras centrā „Iļģuciems” uzstāsies vokālā grupa „Latvian Voices”. Lielajā ģildē muzicēs orķestris „Rīga”, dziedās solisti un piedalīsies vairāki kori koncertā „Rīta cēliens”. Klausītāji gaidīti arī Rīgas Sv. Pētera baznīcā koncertā „Mūsu ceļš – brīvība” un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē koncertā „Sapnis par Rīgu”. Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” koncertā „Par mums pašiem” apmeklētājus priecēs solisti un grupa „Vintāža”, bet Kalnciema kvartālā ikviens gaidīts Latvijas kino un mūzikas vakarā „NeatkaRīga”.

Šajā svētku dienā  daudzveidīga programma iedzīvotājus gaida Koka ēku renovācijas centrā pasākumā „Balti galdauti, baltas domas”  – tajā skanēs koncerti, notiks motociklu parāde, būs bērniem veltīta zīmējumu teātra izrāde, radošās darbnīcas un spēles. Apmeklētāji gaidīti arī tradicionālajā Latvijas filmu maratonā kinoteātrī „Splendid Palace” un Rīgas Porcelāna muzejā dekoratīvo rotājumu veidošanas darbnīcā.

4.maijā sabiedriskais transports Rīgā būs bez maksas.

Svētku pasākumus atbalsta Rīgas dome. Plašāka svētku programma ar informāciju  par dalībniekiem, norises laiku un vietu pieejama tīmekļa vietnē www.kultura.riga.lv, kā arī drukātā veidā Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centros, Rīgas kultūras centros, Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālēs un tūrisma informācijas centros.

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, tālr. 67026838; mob. 26708034; e-pasts: indra.vilde@riga.lv.

www.iksd.riga.lv

twitter.com/RDIKSD

fecebook.com/rd.iksd

youtube.com – RD IKSD