Nāc un Piedalies!

Drīzi sāksies jaunais mācību gads. Bērni ar ziediem rokās ejot uz skolu ienesīs pilsētā svētku sajūtas.

Pirmais septembris gan bērniem, gan jauniešiem, gan viņu vecākiem un tuviniekiem ir arī kā neziņas tilts no bērnu brīvlaika uz jaunu zinību un pieredzes gūšanu. Pa galvu rosās dažādi jautājumi: kas skolā būs jauns, vai gaidāmas kādas pārmaiņas, vai jauni klases biedri, ko es darīšu pēc mācību stundām, ar ko nodarbošos, ko es gribētu sagaidīt no jaunā mācību gada.

Pirmklasniekiem un viņu vecākiem šis ir īpašs 1.septembris, ģimenē notiek pakārtošanās lai mazo pirmklasnieku būtu vieglāk ievadīt skolas gaitās, jāpietiek pacietībai, sapratnei un spēkam, tas ir pārbaudījums gan mazajam, gan lielajam vienlaicīgi.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments jauniešu mēneša ietvaros 2013.gada 7.septembrī no plkst.12.00 līdz plkst.17.00 Vērmanes dārzā organizē Bērnu svētkus „Nāc un piedalies”, svētku galvenais mērķis atainot visas pilsētas interešu izglītības programmu klāstu vienlaicīgi un aicināt bērnus un jauniešus izmantot piedāvātās iespējas.

Ar interešu izglītību tāpat kā ar sabalansētu uzturu, to var pielietos jau agrā bērnībā un jebkurā citā vecumā, bet tā norūda, stiprina un dod stabilu pamatu un iespēju izaugt par spēcīgu personību nākotnē.

Mūsu mūžīgi mainīgajā pasaulē ir ļoti daudz dažāda veida informācijas, tā ir jāprot izsijāt caur dzīves sietu atstājot vērtīgākos dzintara gabaliņus un tā ikkatram bērnam un jaunietim var būt interešu izglītība.

Pirmo reizi 2000.gada 1.jūnijā šos svētkus organizēja Rīgas pilsētas Skolu valde sadarbībā ar lielākajiem bērnu un jauniešu centriem: BJC „Rīgas Skolēnu pils”; BJC „Daugmale”, BJC „Laimīte”; TJN „Annas 2”un Rīgas Jauno tehniķu centru. Svētki tika veltīti Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai, tie priecēja Vērmanes dārza apmeklētājus ar koncertu un radošajām darbnīcām. Tas apliecināja un deva pārliecību ka gūtās zināšanas un iemaņas pilsētas interešu izglītības centru Interešu izglītības programmās var veidot pilnvērtīgus un kvalitatīvus pasākumus.

2003.gadā 7.septembrī svētki rīkoti mācību gada sākumā kā reklāmas pasākums par iespējām lietderīgi pavadīt ārpusstundu brīvo laiku kādā no interešu izglītības programmām. Svētki vienoja visus BJC un pilsētas iedzīvotājiem sniedza plašu informāciju par interešu izglītību aicinot bērnus un jauniešus tās apmeklēt.

2010.gadā svētkus kuplina pilsētas sporta skolas, mūzikas un mākslas skolas, biedrības un nodibinājumi kuras īsteno interešu izglītības programmas.

Un nu jau šie svētki jau gadu no gada aicina katra mācību gada pirmajā septembra sestdienā pilsētas iedzīvotājus iepazīties ar daudzpusīgo pilsētas interešu izglītību un aicina bērnus un jauniešus iesaistīties interešu izglītības programmās, lai pavadītu lietderīgi un interesanti savu ārpus skolas brīvo laiku.

Katrā Rīgas priekšpilsētā un rajonā ir kāds bērnu un jauniešu centrs, sporta skola, mūzikas un mākslas skola, kultūras izglītības centrs, biedrības un nodibinājumi kuras īsteno interešu izglītības programmas.

Galvenie svētku dalībnieki
Rīgas 14 bērnu un jauniešu centri
BJC „Altona”, Altonovas iela 6, www.bjcaltona.lv
BJC „Bolderāja”, Flotes iela 3, www.bjcbolderaja.lv
BJC „Daugmale”, Jēkabpils iela 19a, Aglonas iela 39, Strūgu iela 2, Maskavas iela 279/7 www.bjcdaugmale.lv
BJC „IK Auseklis”, Mežciema iela 41, Silciema iela 3, www.ikauseklis.lv
BJC „Kurzeme”, Slokas iela 3, www.bjc-kurzeme.lv
BJC „Laimīte”, Sarkandaugavas iela 24, www.laimite.lv
BJC „Mīlgrāvis”, Baltāsbaznīcas iela 14, www.bjcmilgravis.lv
BJC „Rīgas Skolēnu pils”, K.Barona iela 99, www.bjcrsp.lv
BJC „Zolitūde”, Ruses iela 13, www.bjczolitude.lv
BJVIC „Rīgas Dabaszinību skola”, Ernestīnes iela 8a, www.rsd.lv
MJC „Praktiskās estētikas skola”, Burtnieku iela 34, www.estets.lv
Rīgas Jauno tehniķu centrs, Bauskas iela 88, www.rjtc.lv
TJN „Annas 2”, Annas iela 2, www.tjn.lv
Pamatskolas „Rīdze” interešu izglītības centrs, K.Valdemāra iela 2, www.ridze.lv

Rīgas 11 sporta skolas

BJSS „Rīdzene”, Grostonas iela 6b, www.bjssridzene.lv
BJBS „Rīga”, Daugavas Sporta nama nodaļa – K.Barona iela 107,wwwbaskatbolaskola.lv; Centra nodaļa- K.Barona iela 97c, Pārdaugavas nodaļa – Uzvaras bulvāris 10; Vidzemes nodaļa – Juglas iela 16
Hokeja skola „Rīga”, Vietalvas iela 15a
Krišjāņa Kundziņa Cīņas sporta skola, Hipokrāta iela 27, www.kundzinskola.lv
Rīgas Futbola skola, Uzvaras bulvāris 10, www.rigasfutbolaskola.lv
Rīgas Riteņbraukšanas skola, Grīvas iela 28, www.veloskola.lv
Rīgas Šaha skola, Tallinas iela 6, www.sahaskola.lv
Rīgas Vingrošanas skola, Miera iela 62, www.rsdc.lv
Rīgas Volejbola skola, Cieceres iela 9, www.volejbolaskola.lv
Rīgas 3.bērnu un jaunatnes sporta skola, Anniņmuižas bulvāris 31, www.rigas3bjss.lv
Sporta skola „Arkādija”, Cieceres iela 9, www.ssarkadija.lv

Rīgas 9 mūzikas un mākslas skolas
Augusta Dombrovska Mūzikas skola, Ziemeļblāzmas iela 38, www.adms.lv
Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, Stūrmaņu iela 31, www.bmms.lv
Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skola, Kronvalda bulvāris 8,
Juglas Mūzikas skola, Murjāņu iela 44, www.juglasmūzikasskola.lv
Latgales priekšpilsētas mūzikas skola, Prūšu iela 13b, www.muzikasskola.lv
Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skola, Ģertrūdes iela 36, www.ars.lv
Pārdaugavas Mūzikas un mākslas skola, Graudu iela 59, www.pmms.lv
Pāvula Jurjāna Mūzikas skola, Baložu iela 27, www.jurjani.lv
Rīgas 3. mūzikas skola, Maskavas iela 166, www.r3ms.lv

Vērmanes dārza estrādē notiks bērnu un jauniešu koncerts ar dejām, dziesmām, teātra un citiem uzvedumiem. Parka teritorijā apmeklētājus aicinās radošās darbnīcas, sporta aktivitātes, spēles un citas aktivitātes. Kā katru gadu aktīvākajiem dalībniekiem veicot noteiktus uzdevumus un iegūstot zīmodziņus iespēja tik pie kādas vērtīgas piemiņas veltes no svētku organizatora. Informācijas centrā un pie izglītības iestāžu centriem viss par iespējām izvēlēties, pieteikties un iesaistīties bērnu un jauniešu interešu izglītības programmu apguvē.

Uz šiem svētkiem pirmklasnieki tiek aicināti īpaši ar ielūgumu – lineāls.

Par ļoti svarīgo bērnu drošību svētkos atgādinās Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, un pašvaldības policijas darbinieki, ar savu ekipējumu un izdales materiāliem.

Svētkos ikviens varēs rast atbildi uz jautājumu. Ko mans bērns darīs pēc skolas brīvajā laikā? Kādus pulciņus, studiju nodarbības apmeklēs? Ies dejot, vai dziedāt, vai nodarbosies ar sportu?

2013.gada 7.septembrī ņem mammu, tēti, brāļus, māsas, draugus, paziņas Nāc un piedalies! Bērnu svētkos Vērmanes dārzā.

Plakats_Nac_un_piedalies-01

Galvenais svētku organizators:
Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sporta un jaunatnes pārvalde sadarbībā ar Bērnu un jauniešu centru „Rīgas Skolēnu pils” un Rīgas Interešu izglītības metodisko centru.
www.iksd.riga.lv
www.e-skola.lv;
www.intereses.lv

Autore Dace Lazdiņa