Titulu “Superpuika 2017″ izcīna rīdzinieks Dmitrijs Maksajs

4. aprīlī AS “Latvijas Gāze” tornī norisinājās konkursa „Superpuika 2017” fināls. Par konkursa uzvarētāju kļuva Dmitrijs Maksajs no Rīgas 10. vidusskolas. Otro vietu izcīnīja Daniels Brugevics no Kapsēdes pamatskolas, bet trešo – Rihards Sunteiks no Bauskas sākumskolas.

Titula ieguvējs Dmitrijs konkursā piedalās jau otro reizi. Pagājušajā gadā palicis septītais, viņš pierādīja gan sev, gan citiem, ka ar neatlaidību, drosmi un mērķtiecību iespējams panākt arī to, kas neizdodas uzreiz. Dmitrijs atzina, ka ļoti gribējis uzvarēt, tāpēc bijis motivēts izmantot doto iespēju piedalīties konkursā arī šogad. Visgrūtākais uzdevums esot bijis fiziskā trase, kas prasījusi lielu izturību un koncentrēšanos. Nākamajiem Superpuikām uzvarētājs novēl būt drosmīgiem un izmantot iespēju piedalīties šajā piedzīvojumā.

Konkursa finālā piedalījās desmit puiši Rīgas, Bauskas, Liepājas, Ķekavas, Ogres, Jūrmalas, Daugavpils, kā arī Grobiņas un Jelgavas novadiem. Konkursa pirmās divas kārtas norisinājās jau 2016. gada nogalē, kad 154 dalībnieku vidū ar vispusīgiem pārbaudījumiem tika noskaidroti desmit veiklākie, prasmīgākie, radošākie un atjautīgākie puiši. Finālā puišus gaidīja četri uzdevumi – radošais, praktiskais, erudīcijas un fiziskās trases uzdevums. Lai iegūtu titulu “Superpuika 2017”, finālistiem bija jāpierāda veiklība un izturība fizisko pārbaužu trasē, kura šogad sasniedza desmit metru augstumu un ietvēra arī spēka un atjautības elementus. Praktiskajā uzdevumā puišiem bija jāuzmeistaro kāpnes, parādot darbarīku lietošanas un loģiskās domāšanas iemaņas, savukārt, radošajā uzdevumā dalībnieki varēja ļauties fantāzijai, radot lidojošu gaisa kuģi. Fiziskajā trasē visātrākais bija Daniels Brugevics, ar zāģi un āmuru vispārliecinošāk darbojās Rihards Sunteiks un Dmitrijs Maksajs, savukārt oriģinālākais no polietilēna putu materiāla veidotais gaisa kuģis piederēja Marisam Zušam no Ķekavas vidusskolas.

Uzdevumu starplaikos skatītājus un dalībniekus ar muzikālu priekšnesumu izklaidēja DJ Monsta, TJN “Annas 2” bītboksa pulciņa skolotājs A. Kantiševs kopā ar saviem audzēkņiem un atraktīvais Ogres duets “Santehniķi”, spēlējot uz īpaša mūzikas instrumenta – trubafona. Ar istabas drona (Tiny Woop) paraugdemonstrējumiem uzstājās TJN “Annas 2” skolotājs, Latvijas čempions F-3-K klasē un kādreizējais konkursa “Superpuika” dalībnieks O. Raudiņš kopā ar lidmodeļu pulciņa audzēkni A. Haritonovu. Šādu dronu no TJN „Annas 2” atbalsta biedrības balvā ieguva arī konkursa uzvarētājs. Viņš saņēma balvas arī no AS Latvijas GāzeBosch, SUP Adventures,  zinātnes centra “Tehnoannas pagrabi”, SIA “Daiļrade EKSPO”, Lego un žurnāla “Ilustrētā Junioriem”.

TJN “Annas 2” organizētais konkurss „Superpuika” ir ikgadējs pasākums, kas pulcē apķērīgus un azartiskus 11 – 12 gadus vecus puišus no visas Latvijas un šogad norisinājās jau 26. reizi.  Pedagogu veidotie konkursa uzdevumi cauri visām kārtām ir ļoti dažādi, kas nozīmē, ka, lai kļūtu par Superpuiku, jābūt tiešām vispusīgam – radošam, zinošam, fiziski sagatavotam un ar praktiskām iemaņām. Tieši tāpēc šis ir Latvijas mērogā unikāls konkurss, kuru Tehniskās jaunrades nams “Annas 2” rīko jau kopš 1991. gada.

Finālā piedalījās arī Atis Daniels Balodis no Jūrmalas sākumskolas “Atvase”, Ralfs Parolis no Liepājas Raiņa 6. vidusskolas, Kārlis Palsāns no Ogres sākumskolas, Āris Deniens Ozoliņš no Aizupes pamatskolas, Deivids Arājs no J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijas un Dmitrijs Jaldovs no Rīgas 40. vidusskolas.

Konkursa fināla ieraksts būs skatāms Re:TV kanālā 2017. gada 6. maijā plkst. 20:00.

Sakām lielu paldies konkursa atbalstītājiem:

Informāciju sagatavoja:

Tehniskās jaunrades nama „Annas 2”

izglītības metodiķe I. Strauta,

tjn.superpuika@gmail.com

 

Foto: A. Grants

 

Konkurss “Superpuika” internetā: