12. oktobrī pa Barontēva takām kopā ar BJC „Rīgas Skolēnu pils” (Krišjāņa Barona iela 99).

No plkst. 14 līdz 18 aicinās ritināt tautasdziesmu kamolīšus, kuri stāstīs par iestādes kolektīvu darbību un vērtībām. Gaidāmas dažādas atraktīvas un radošas aktivitātes, kā arī koncerts.

Dienas programma:

Skolēnu pils savu daļu Rīgas meklēs saistībā ar šo ēku, ielu un Krišjāņa Barona veikumu. Skolēnu pils katrs logs ir kā Dainu skapja lādīte, kuru paverot, ritinās ārā tautasdziesmas kamolīši, kuri stāsta par iestādes kolektīvu darbību un vērtībām. Pasākuma laikā apmeklētāji varēs izstaigāt 7 takas, pa kurām ritināt Dainu kamolus: Spēka taka, Viedā taka, Mākslu taka, Teātra taka, Deju taka, Dziesmu taka un Senā (zemzemes) taka.

Par iestādi

Manī ģimenes šupulis šūpojas,

Manī bērnības smilšu kūkas kūkojas,

Manī pirmā skolotāja smaidi smej,

Manī skolas čalas draugos balsojas,

Manī kora dziesmas lido,

Manī pirmā mīla kvēlo,

Manī deju soļi dun,

Manī māju siltums dzirksteļo,

Manī manas zemes spēks spēkojas,

Manī sapņi un ilgas pildās,

Manī Latvijas dvēsele dvēseļojas,

Mūsos katrā ir daļa no katra

Mēs esam Latvija.

Smilšu pils.

Jūti jūras krasta smilšu tecēšanu caur pirkstiem kā iedomu un sapņu vārtus uz neizzināto pasauli. Vai atradīšu savu smilšu graudu, aizskaloto dzelmē… Laikam nav nozīmes, piezogas sāpju smeldze, devītajam vilnim izskalojot pils pamatus. Skolotājs teic: -Celsim no jauna!

Pacietīga atgriešanās, lai radītu vēlreiz!

Gaismas pils.

Jūti radīšanas sajūsmu, domām atrodot atbildes. Skolotājam ir laiks atvērt gaismas vārtus priekš tevis, par visu, it visā uzziedēt, atklāt, radīt, atbalstīt: krāsu mirdzumā it rasas lāsē, mūzikas skaņās it vēja pūsmā, vārda spēkā it tēlainā tēlā, ķermeņa vingrumā, ieplūstot dabā, melnā un baltā cīņas plānā, senču tikumu izdzīvošanā, augstāko kalnu iekarošanā.

Radītais skaistums atver ceļu uz gaismu.

Rīgas pils.

Jūti senās pilsētas elpu, kas klusi un pulsējoši stāsta sen aizmirstā valodā par nākotni. Kāp pils augstākajā tornī un dziedi pār visu ļaužu domām.

Senās saknes piepilda sirdi ar dzīvības sulu, pulsē un aug.

Skolēnu pils.

Jaunības radītāja spēka spārni paceļ debesīs

Mēs augam un ieaugam laikā caur draugiem, caur skaistāko, kas pārdzīvo cilvēka dzīves ziedēšanu. Skolotāja garīgā ziedēšana sniedz jaunajām personībām tīru, dzintara dzidru apvārsni.

Celies un ej, radi un veido!