16. oktobrī soļo pa Rīgu kopā ar pamatskolu “Rīdze” (Kr. Valdemāra iela 2).

No plkst. 17 apmeklētājus gaidīs dažādas interaktīvas spēles, kas veltītas Rīgai, tāpat tiks atklāta vizuāli plastiskās mākslas izstāde „Soļi”, kuru veidojuši pamatskolas „Rīdze” skolēni iedvesmojoties no tuvākās apkaimes – Bastejkalns, Latvijas Nacionālais teātris, Kronvalda parks, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs u.c. vietām un personībām. Plkst. 18 skolas lielajā zālē sāksies koncerts „Soļi”.

Dienas programma:

Pamatskola „Rīdze” ir dažu soļu attālumā no skaistās Vecrīgas, Bastejkalna, Kronvalda parka, Latvijas Nacionālā teātra, Mākslas muzeja, Mākslas akadēmijas – šo uzskaitījumu varētu turpināt un turpināt. Līdz daudzām Rīgas “pērlēm” no Valdemāra ielas 2 ir tikai daži soļi… Tāpēc iesim – domās, dziesmās, dejās, mākslā un dzejā.

Vizuālās un lietišķās mākslas izstāde “Soļi” tiks izvietota skolas vestibilā un trepēs. Piedalās interešu izglītības vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas pulciņu audzēkņu darbi, kas veltīti vietām, kas ir blakus mums. Tēmas:

  1. Kronvalda parks un “Vienprātībā mazas lietas zeļ”.
  2. Bastejkalns
  3. Latvijas Nacionālais teātris.
  4. Rīgas pils un Latvijas Banka.
  5. Krišjāņa Valdemāra iela.
  6. No akas līdz Daugavai. Rīgas ūdens…
  7. Jēkabs. Laukums, iela, kazarmas un baznīca.
  8. Dzīvojam starp bulvāriem. Zigfrīds Anna Meierovics. Jānis Rainis. Brīvības bulvāris. “Tēvzemei un brīvībai”.
  9. Latvijas Mākslas akadēmija un Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

No 17.00 – 18.00 – interaktīvās un citas spēles, kas veltītas Rīgai, senās Rīgas našķi pasākuma dalībniekiem, izstādes atklāšana un apskate.

Plkst. 18.00 Koncerts  “Soļi”  Lielajā zālē. Piedalās “Rīdzes” deju kolektīvi, dziedošie kolektīvi un solisti, vada mākslas pulciņu audzēkņi.

Par iestādi

“Rīdze” – maza skoliņa pašā Rīgas sirdī. Maza un mīļa. Mūsu bērni un jaunieši – ar dedzīgām sirdīm, visu varošie un darošie. Mūsējiem pietiek diennaktī stundu, lai dziedātu, spēlētu, dejotu un radītu… Viņi mums dod iedvestu neapstāties. Un tā mēs lidojam kopā ar krāsām, skaņām  un deju soļiem.

Greznojam savu Rīgu, mūsu Bastejkalnu un visu Latviju ar mākslu, mūziku, dziesmām un dejām. Un mūsu ir daudz. Un būs vēl vairāk. Nāk mazie, skatās un mācās. Grib varēt un darīt, grib lidot līdzi. Mēs ņemam azotē un laižam pasauli priecēt. Mammu un tēti priecēt. Tevi priecēt.

Nāc līdzi!