13. oktobrī pa Latgales priekšpilsētas labirintiem kopā ar BJC “Daugmale” (Jēkabpils iela 19A).

Pasākuma laikā no plkst. 12 līdz 16 apmeklētājiem būs iespēja iepazīt BJC „Daugmale” tuvāko apkaimi, atrast iztrūkstošos faktus orientēšanās aktivitātē, darbosies radošās darbnīcas, kā arī ar izglītojošām spēlēm pasākumu kuplinās biedrība „Cita Rīga”.

Dienas programma:

Pasākuma laikā BJC “Daugmale” aicina iepazīt tuvāko apkaimi – izstaigājot Miera dārzu un Kluso dārzu, Jēkabpils, Daugavpils, Kalupes un Katoļu ielas, atrast iztrūkstošos faktus orientēšanās aktivitātē.

Sākam ar tuvāko, bet turpinām izpēti līdz pat zvaigžņotajām tālēm, iesaistoties radošajā darbnīcā – spēlē “Ceļvedis zvaigžņotās debess izpētē”.

Pasākumu bagātinās arī biedrības “Cita Rīga” radoši izglītojošas spēles, kas ļaus iepazīt Daugavas promenādi ar tās krāšņo dabas daudzveidību un apskates objektiem.

Radošajās darbnīcās ikvienam būs iespēja izveidot magnētiņu līdzi ņemšanai, iemēģināt pirkstu veiklību smilšu darbnīcā, iesaistīties kopējas gleznas radīšanā uz kanvas u.c. darbnīcās, kurās būs nepieciešama izdoma un darboties prieks. Tehniskajā jaunradē ikvienam būs iespēja uzzināt un izmēģināt, kas ir kartings un kā ar to pārvietoties; sportiskajās aktivitātēs pierādīt savu spēku un izveicību virves vilkšanā un līdzsvara noturēšanā uz virves.

Pasākumā būs iespēja ne tikai darboties, bet arī ieskatīties krāsainajā Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” mūzikas, dziedāšanas un deju dzīvē.

Laiks Aktivitāte Vieta
12:00 – 16:00 Izstādes “Latvijas portreti”, veltītas Latvijas 100gadei, apskate BJC “Daugmale” Jēkabpils ielā 19a, 216.telpa
12:00 – 16:00 Fotoizstādes “Mana Latvija”, veltītas Latvijas 100gadei, atklāšana un apskate BJC “Daugmale” Jēkabpils ielā 19a, 201.telpa
12:00 – 16:00 Biedrības “Cita Rīga” radoši izglītojošas spēles Pie BJC “Daugmale” ēkas Jēkabpils ielā 19a
12:30 – 15:30 Sportiskas aktivitātes līdzsvaram, sporta tūrisma elementi Miera dārzā pie BJC “Daugmale” ēkas Jēkabpils ielā 19a
12:30 – 15:30 Fotoorientēšanās – “Atrodi redzamo Latgales priekšpilsētas ielās!” Miera dārzā pie BJC “Daugmale” ēkas Jēkabpils ielā 19a
12:30 – 15:30 Senās koka spēles, to apskate un spēlēšana Pie BJC “Daugmale” ēkas Jēkabpils ielā 19a
13:00 – 15:30 Radošā darbnīca – Latgales priekšpilsētas skatu gleznošana uz kanvas – lielformāta mākslas darba veidošana Pie BJC “Daugmale” ēkas Jēkabpils ielā 19a
13:00 – 15:30 Radošā darbnīca –magnētiņu izgatavošana Pie BJC “Daugmale” ēkas Jēkabpils ielā 19a
13:00 – 15:30 Radošā darbnīca – spēle “Ceļvedis zvaigžņotās debess izpētē” Pie BJC “Daugmale” ēkas Jēkabpils ielā 19a
Plkst.13:00 Pasākuma atklāšana BJC “Daugmale” Jēkabpils ielā 19a, 201.telpa
plkst.13:00; plkst.14:00;

plkst.15:00

Muzikālas aktivitātes BJC “Daugmale” Jēkabpils ielā 19a, 201.telpa

Par iestādi

“Tā daļa Rīgas, tā daļa manas Rīgas, sarežģītas,” ieskanas ausīs, kad dodos caur Ģertrūdes ielas tuneli uz Bērnu un jauniešu centru “Daugmale”. Tas ir tik zīmīgi, ka centrs ir vairāku bērnu nākamās profesijas aizsākums, vairāku jauniešu karjeras atspēriena punkts, vieta, kur tiek ģenerētas un attīstītas visradošākās idejas un kaut daļa to piepildīta lielajā dzīvē!

Iepazīsti Rīgu tuvāk – ieskaties Bērnu un jauniešu centrā “Daugmale”! Tā ir kā lielās Rīgas samazināta versija, kurā dūc pirmsskolnieku balsis, san ģitāru stīgas, dipina deju kurpes, švīkst mākslinieku otas un izskan sportistu uzmundrinošie saucieni viens otram. Bērnu un jauniešu centru “Daugmale” var dēvēt par kultūras un sporta notikumu sirdi.

Un tas notiek ne vienā vien ēkā – sākot ar vēsturiski simtgadīgo ēku, pamazām Bērnu un jauniešu centrs „Daugmale” ir izpleties gan Ķengaraga virzienā vairākās adresēs, gan augstumā, lai pietiek veiklākajam kāpējam ko uzkāpt, gan garumā, lai pietiek ašākajam skrējējam, ko stadionā apskriet.

Bērnu un jauniešu centra “Daugmale” vārds izskan ne tikai apkārtējās Latgales priekšpilsētas ielās, bet arī Latvijā, nodejojot kurpes tradicionālajos Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, un vēl tālāk pasaulē – līdz pat Atēnām Grieķijā, piedaloties Olimpiskajās spēlēs, Sanpaulu Brazīlijā, sacenšoties ātrumā ar labākajiem trases automodelistiem, līdz pat Lidicei Čehijā, saņemot tās galveno apbalvojumu – Lidices rozi Starptautiskajā bērnu mākslas konkursā.

Un te nu mans ceļš ved tālāk –  ikviens Bērnu un jauniešu centrā „Daugmale” ir aicināts sākt ar tuvāko, taču turpināt tā izpēti līdz pat zvaigžņotajām tālēm, kaut radoši iesaistoties stikla mākslas darbnīcas spēlē “Ceļvedis zvaigžņotās debess izpētē”.Tādēļ  Bērnu un jauniešu centrs „Daugmale” Tevi aicina – ieklausies savā sirdī, notici savām spējām, nāc un izmēģini! Un, kā Māra Upmane-Holšteine ir dziedājusi:„Augt un attīstīties, citā gaismā parādīties, vienmēr pārmainīties, jaunām domām piepildīties.”

Esi ar mums! Esi viens no mums!