6. oktobrī uz Āgenskalnu aicina bērnu un jauniešu vides izglītības centrs „Rīgas Dabaszinību skola” (Ernestīnes iela 8A).

No plkst. 10 līdz 16 apmeklētājus iesaistīs radošajās darbnīcās, foto orientēšanās sacensībās pa Āgenskalnu, interaktīvās spēlēs un citās aktivitātēs.

Dienas programma:

Aktivitātes nosaukums Aktivitātes apraksts Aktivitātes īstenošanas laiks
.Radošās darbnīcas Māksla, veidošana, izgatavošana, eksperimenti, interaktīvas un izzinošas nodarbības Visas dienas garumā, no 10.00-16.00 Darbnīcas nomaina viena otru
Fotoorientēšanās Ģimeņu spēle. Pēc fotoattēliem jāatrod objekti Āgenskalnā un, atrodot tos, jāizpilda uzdevumi. Dalībnieki saņems balvas. Visas dienas garumā, no 10.00-16.00
Interaktīvas spēles Centra dārzā tiks uzstādītas spēles dažāda vecuma bērniem. Visas dienas garumā, no 10.00-16.00
Fotostūrītis Centra teritorijā būs speciāla vieta, kur individuāli vai ar ģimenēm, uz augu fona uzņemt interesantas fotogrāfijas. Visas dienas garumā, no 10.00-16.00
Tēja pie ugunskura Centra teritorijā pie ugunskura ciemiņi tiks cienāti ar ekoloģisku tēju. Visas dienas garumā, no 10.00-16.00

Par iestādi

Vai Jūsu bērns uzdod daudz jautājumus, uz kuriem nevarat atbildēt? Viņš grib zināt vairāk, nekā Jūs spējat pastāstīt? Bērns grib izzināt, atklāt un eksperimentēt? Un Jūs esiet nobažījušies, ka nespējat atbildēt? Nebēdājiet!  Mūsu skola ir īstā vieta! Nāciet droši šurp! Atbildes noteikti spēs sniegt kāds no vairāk nekā 30 pulciņiem Rīgas Dabaszinību skolā – vienīgajā vides interešu izglītības centrā Rīgā.

Šeit  ikvienam interesentam, vecumā no diviem līdz pat 25 gadiem, ir iespēja apmeklēt vides interešu izglītības pulciņus!

Centrā bērniem un jauniešiem ir iespēja darboties un daudzpusīgi sevi attīstīt, interesanti pavadīt brīvo laiku savu vienaudžu un draugu lokā. Šogad ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas atbalstu nodrošinājām iespēju 46 ģimenēm audzēt bioloģiskus dārzeņus mūsu siltumnīcās un āra lauciņos.

Pulciņu dalībniekiem un citiem skolēniem ir iespēja piedalīties vairākos vides izglītības pasākumos. Katru gadu septembrī  Rīgas Dabaszinību skolas dārzā noris pasākums – “Nāc dārzā ciemoties!” Katru gadu pavasarī pamatskolas skolēniem ir iespēja piedalīties Jauno vides pētnieku forumā “Skolēni eksperimentē!” (04.03.2018.), kā arī ikvienam līdz pat 12. klasei ir paredzēts vides spēļu konkurss “Iepazīsti vidi” (23.04.2018.) un vidusskolēniem vēl zinātniskās pētniecības darbu konkurss – Jauno vides pētnieku konkurss (11.05.2018)

Ar šausmām gaidiet skolēnu brīvlaikus, jo neziniet kurš pieskatīs bērnus? Arī par to nevajag uztraukties! Pie mums visos skolēnu brīvlaikos notiek bērnu nometnes! Nāciet tik un piesakieties!

Ejot pa Ernestīnes ielu un meklējot, kur tad ir BJVIC “Rīgas Dabaszinību skola”, ikvienu, kurš to dara pirmo reizi un sagaida tradicionālas skolas skatu, pārsteidz ainava. Vai tiešām te ir skola? Nu,  nevar būt!?

Ienākot pa vārtiem, skatam paveras  neticami skaista aina:  zaļojošs, sakopts un ziedošs dārzs, siltumnīcas,  pilnas ar ziediem un brīnišķīgiem augiem, soliņš, kurš tā vien vilina apsēsties un papriecāties par apkārtni,  āra klase, un pat keramikas ceplis!

Gribas apstāties , apsēsties, aizmirst visas rūpes un steigu, palikt  kādu brīdi un nedomāt ne par ko.. Jā! Bērnu un jauniešu vides izglītības centrs “Rīgas Dabaszinību skola” – tā tik tiešām ir zaļa oāze Pārdaugavas sirdī – Āgenskalnā.  Arī skolotāji, ienākot šādā vidē, jūtas  savādāk. Centrā  strādā tikai tie, pedagogi, kuri strādā ar sirdi, dvēseli un patiesu prieku! Katra diena ir kā atklājums un piedzīvojums, kas kopā ar bērniem  aizved uz kādu brīnumainu vietu, neatklātu pasauli, kurā ir tik daudz noslēpumu, kur katra diena ir kā pārsteigums! Pie mums katrs bērns ir īpašs, gaidīts un novērtēts!  Mēs mīlam savu skolu un lepojamies ar to!